| Fridi690978 a întrebat:

As vrea sa va cer un sfat. Este vorba de un baiat pe care l-am cunoscut in vara asta cu care am inceput sa vorbesc. pana am ajuns sa ne iubim el era in oras la bunica sa in vacanta..si in Septembrie a plecat..Am plans mult pentru el mi-a promis ca o sa vorbim.Am ajteptat dar nu mi-a mai scris dar eu am ramas cu inima franta si cu gandul la el.Cand am inceput sa uit de el iar a aparut in viata mea..ne-am intalnit cu el si tot vorbim ca la inceput.Eu cred ca il iubesc inca si stiu ca si el ma place, dar oare ii de ajuns ca ma place? Sa incep sa ies cu el? (El sta departe de mine)

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Relatiile la distanta sunt foarte dificil de mentinut. Ambii parteneri trebuie sa dea totul in relatie. Baiatul tau pare a nu fi acest gen. Si chiar daca lucrurile merg bine, tot ai sa suferi ca nu il pot vedea.
Renunta la el chiar daca e un pic mai greu, mai tarziu va fi si mai dificil. Cauta-ti un baiat din apropiere cu care sa te vezi.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

El ar trebui sa vina cu propunerea de intalniri si plimbari.Din moment ce nu o face inseamna ca nu este chiar atat de interesat/ahtiat dupa tine deoarece in cazul in care cineva este indragostit departarea nu constituie o piedica in calea iubirii.Ai putea incerca sa-i faci o propunere mai directa si in acest fel in functie de reactia lui ti-ai da seama daca merita sa mai speri in continuare. Iti doresc succes, in demersurile tale.

Răspuns utilizator avertizat
| Neuronul a răspuns:

Relaţiile la distanţă sunt doar pentru oamenii care chiar se iubesc!
Părerea mea este că ar trebui să-ţi vezi de treabă, dar sunt sigură că nu o să poţi să stai departe de el! big grin