| MadalinaNa1 a întrebat:

As vrea si eu niste pareri. Luna trecuta inainte cu 1 zi sa imi vina ciclu` am facut dragoste neprotejat cu prietenul meu.( de obicei asa facem fara, dar acum nu stiu ce s-a intamplat) Acesta a ejaculat chiar atunci cand a scos-o ( nu in mine), dar jumate a sarit pe vaginul meu. ( nu sunt in perioada fertila, de obicei imi vine intre 3-5 ). Este posibil sa fii raman insarcinata? Deocamdata nu am facut test de sarcina, dar o sa imi cumpar zilele astea sa numai stau cu stres. Multumesc

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la ginecolog, daca esti asa stresată, dar din moment ce astepti raspunsuri aici, nu esti deloc stresată. Ce varsta ai? Mersi si nu te superi nu?

| MadalinaNa1 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 18. Am pus intrebare aici sa aflu mai multe pareri poate ma mai linistesc, iar zilele astea ma duc sa imi iau testul de sarcina si dupa incaz de ceva la ginecolog. x_X

| corbulalbrosu a răspuns:

Ai scris ca sexul s-a consumat "" inainte cu 1 zi sa imi vina ciclu` am facut dragoste neprotejat"" Intrebarea care se naste este daca TI S-A PORNIT MENSTRUATIA in ziua/zilele urmatoare? Deoarece se stie ca in ultimele 4-6 zile ale unui ciclu menstrual chiar si partial regulat, si in cazul in care se ejaculeaza intentionat in vagin, teoretic probabilitatea formarii unei sarcini este de maxim 3-5%. Daca intr-adevar sexul a avut loc in ultima/ultimele zi/zile dinaintea menstruatiei se poate considera ca este aproape IMPOSIBIL sa ramai insarcinata. Pentru ca rezultatul testului de sarcina sa fie considerat valabil/corect, testul se face dupa trecerea a 7 zile de la data inceperii menstruatiei sau data la care ar fi trebuit sa inceapa. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ati facut sex cu o zi inainte de ciclul mernstrual si a fost neprotejaj cu ejaculare in afara vaginului, nu sunt sanse sa fii gravida.