| ziz a întrebat:

Aseara am avut primul contact sexual cu iubitul meu,protejat, cu 3 zile inainte de menstruatie(regulata). Dupa ce si-a dat drumul in prezervativ nu a iesit imediat, ci a mai continuat un pic. Exista vreun risc de a ramane insarcinata?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care sexul a fost protejat si prezervativul a ramas intact riscul de sarcina este 0 (zero). In cazul in care sexul ar fi fost neprotejat si s-ar fi terminat cu ejaculare in vagin riscul instalarii unei sarcini s-ar putea estima la c irca 3%. In ultimele zile ale unui ciclu menstrual posibilitatea de a se instala o sarcina este extrem de mica.

| neutrino a răspuns:

Un pic poate fi suficient pentru cel mic, astfel incat sa-si faca de cap!

| KMaddieK a răspuns:

Nu, ai vazut ca la prezervative e la baza o "banda" care strange, pentru a nu iesi, dar sa nu mai faca asta niciodata.