| Elena197z a întrebat:

Buna aseară, am făcut sex neprotejat cu iubitul meu, primul număr a ejaculat in afara a fost foarte atent, apoi celalalt cu prezervativ, am avut menstruație luna asta pe 4.Am ovare micropolichistice și m-am uitat pe calendarul menstrual apare ca sunt in zilele alea fertile, dar nu stiu ce sa zic deoarece ieri aveam o scurgere alb cremoasă, nu una transparenra așa cum e atunci când ești fertila și abia azi este mai așa transparentă.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand aiovare polictistice spune adio calendarului sau orice alta aplicatie ai avea, deoarece este impsoibil sa-ti vina ciclul regulat sau sa ai ovulatia cand crezi tu ca-ti arata acel calendar.
Folositi prezervativul al toate partidele sexuale, ca ovulatia si perioada fertila se intampla aleator.

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă stiai ca ești in zilele fertile trebuia sa nu te riști si sa faceți si primul numar tot cu prezervativ, e de ajuns o picătură sa fi lăsat in tine si poți rămâne însărcinată, acum totul depinde de cat de atent a fost el, dacă ai 100% încredere ca nu a lăsat niciun strop in tine, nu rămâi. Dacă ai scurgeri transparente sau usor sore alb cu textura ca gelatina sau mucusul înseamnă ca ești la ovulație. Daca mai faceți zilele astea sex mai bine protejați-vă mereu, până trece perioada fertilă. Vezi si tu acum daca îți întârzie menstruatia sau nu.

| Aurelian321 a răspuns:

Orice bărbat" se uda "putem spune mai pe românește. În timpul primului nr el secreta un lichid care are rolul de lubrifiere putem spune. Asta contează cât de excitat a fost el. În acel lichid se pot elimina spermatozoizi in cantitati insemnificative, mulți o confunda cu preejacularea. Tu fiind în ziua fertila cum ai spus, eu cred ca poți rămâne însărcinată, în procentaj foarte mic. Din ce am citit au fost cazuri. Dacă totuși ești panicata și vrei sa fi precauta, ai timp sa iei pastila de a doua zi.