| anonim_4396 a întrebat:

Ce as putea sa raspund daca ma intreaba cineva daca sunt virgina? Tot ma intreaba unii prieteni, prietene si acum ca incepe scoala si colegii care sunt mai tupeisti de felul lor. Am 18 ani si toti stiu ca sunt virgina ca mi-am tinut relatia secreta si ma fac mereu sfanta fecioara Maria din cauza asta. Deci cum le raspund fara a le spune direct da/nu?

16 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cu o eschiva simpla,iesi din bucluc.
Un zambet si doua vorbe simple,raspunzand intrebarii cu o alta intrebare, o replica inspirata vizand neamestecul in treburile interne si ai terminat!
Invata sa te aperi, sa-ti aperi intimitatea, nu permite nimanui sa se joace cu ea, nu e de uz comun!

| AnnY98 a răspuns:

Poti sa le spui ca NU E PROBLEMA LOR!
Tu ar trebui sa fi mandra cu chestia asta si sa le spui direct. Unii oameni sunt asa de BATUTI IN CAP incat isi bat joc de chestia asta...nu ii baga in seama cand isi bat joc de tine. CEEA CE NU TE DOBOARA, TE FACE MAI PUTERNIC!
BAFTA! :*

| Liviu a răspuns:

Spunele la misto, nu sunt ma virgina, sunt o 'femeie de moravuri usoare' ma ard cu toti numai cu tine NU.Esti cumva gelos? si te uiti la el cu ironie. Dale peste nas happy Ei nu o sa zica nimic daca tu le zici asta, garantez.Eu as ramane perplex daca mi-ar zice o femeie asa.Ii spui scurt,nu ai tu cu ce sa ma atingi la sentiment pe mine.Ia-l tare, ii va pieri tupeul, tu doar fi sigura pe tine, sa nu cumva sa lasi sa se vada ca o zici la misto, fi serioasa happy Si vei vedea cum fuge mancand pamantul.

| AtateaConditii a răspuns:

Injura-i sa vezi ca nu te mai fac fecioara.happy Spune fara ezitare ca esti virgina dar numai cand esti intrebata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da ce ii freaca pe ei grija vietii tale sexuale? astea sunt chestii personale nu trebuie sa le dai lor socoteala

| Dariusuu a răspuns:

Îi spui clar că e o întrebare personală şi nu vrei să o discuţi cu tot necunoscuţii.
Ci doar o persoană care ţine cu adevărat la tine ar trebui să te întrebe asta.

Nu-ţi fie ruşine că eşti virgină, mai mare e ruşinea să-ţi fii început viaţa sexuală mai repede de 16 anişori.

Eu te felicit oricum.

| vocea a răspuns:

Pai ai putea sa nu le raspunzi nu e treaba lor, 2 ai putea sa le spui ca esti pentru o fata este un mare atuu sa fie virgina este un fel de trofeu pe care nimeni nu l-a luat, sau ca nu mai esti care e problema, dar cel mai bine ar fi sa nu le spui nimic nu e treaba lor succes

| Mussette a răspuns:

Ca-i viata ta si faci ce vrei. Nu le mai da atata atentie si nu le spune da sau nu.

Daca vrei sa fi si putin obraznica vezi mesajul de pe privat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La o astfel de intrebare, referitoare la virginitatea ta, si care este indiscreta si asa si trebuie sa fie, si sa fii mai mult respectata, raspunde un singur lucru, indiferent cine te intreaba:

Nu este treaba ta si a numanui.

Orice alta explicatie este de prisos si nu face decat sa alimenteze presupuneri nedorite.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Daca te... grija mea, probabil ca tu nu mai esti". Sau o alta magarie, ca sa-i potolesti. Nu este treaba nimanui daca esti sau nu.

| NameHarris a răspuns:

Pai poti sa le zici asa... Ce te *** pe tine grija!

| sweetangels a răspuns:

Intreaba-i si tu vezi ce raspund. Tu zi-le ca nu e problema lor, viata ne...pe toti...

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Spune-le ca nu e treaba lor. Nu trebuie sa spui ceea ce faci tu.

| Amaa1817 a răspuns:

Fii mandra de tine pentru ca esti virgina la varsta asta! Daca nu vrei sa le suni direct poti sa le spui sa bage capu acolo si sa vada ...nu e o rusine, e o mandrie!

| Robert_Robii_1996 a răspuns:

Spune-le ca este pur si simplu alegerea ta si nu ii intereseaza pe ei despre viata ta privata happy

| manancpufu2000 a răspuns:

Nu e o chestie care se spune la tot pasul...