| LaLaura a întrebat:

Ce inseamna sentimetul de iubire pentru tine? Si cat ai fi dispus/a sa investesti in acea relatie ( cu un iubit/a, sau prieten/a)?

Răspuns Câştigător
| Killer4Oscuro a răspuns:

Atunci cand intalnesti persoana potrivita este cam ceva de genul ( spun ce simt eu atunci cand sunt langa acea persoana happy )
Iubirea este un sentiment nedefinit, este cel mai frumos sentiment care vine din suflet. Iubirea e atunci cînd eşti dispus să faci orice pentru persoana de lînga tine pentru a o vedea fericită, cînd nu poţi dormi noaptea pentru că te gîndeşti la el/ea, cînd lumea din jurul tău trebuie să îţi repete un lucru de 2ori pentru că tu nu eşti atent la ce se vorbeşte in jurul tău fiindcă te gîndesti la el/ea. Iubirea cuprinde toate sentimentele din lume:gelozie, iubire, tristeţe, rănire, gîndire, dor, amăgire, simpatie, multe sentimente pe care le simţi treptat. Fluturaşi în stomac, zambete, priviri pe care nu ai vrea să le uiţi. Lucruri rele si bune. Iubirea este o boală fără de care nu eşti sănătos…

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

I'm all in. Totul sau nimic. Chiar si cand am stiut ca o relatie nu va merge am continuat cu aceeasi intensitate, daca nu chiar mai mare. Iubirea pentru mine este eternitate. Nu conteaza daca ai parte de reciprocitate sau daca a simtit si nu mai simte la fel. Iubirea nu e ceva ce poti retrage. Pana cand viata va va desparti.

| neutrino a răspuns:

Nu se poate iubi cu portia.

| Miladincaa a răspuns:

Iubirea... iubirea este uneori acea dulce iluzie a inimii care a-i vrea sa dureze o vesnicie. in acele momente simti ca zbori, esti liber, nimic din ce e in jur nu te mai poate opri. in acele momente lumea nu mai are secrete pentru tine, totul devine mult mai simplu, iar viata capata o noua dimensiune in viziunea ta.
iubirea este atunci cand esti dispus/a sa faci orice pentru persoana de langa tine, nu iti va mai pasa ce vor crede altii, nici macar ce vei crede chiar tu mai tarziu, importantul va fi sa stii ca persoana de langa tine e fericita, tocmai de aceia se spune de multe ori ca iubirea e oarba.
totusi indiferent cum ar fi niciun om nu poate trai fara aceasta dulce amagire...indiferent cat ar fi de nesimtitor

| devor a răspuns:

Http://bonheureetamour1.wordpress.com/......l-pereche/

Imi poti lasa pareri.despre asta pe popaadelinageorgiana@gmail.com sau pitik_ade99@yahoo.com

| LaLaura explică (pentru devor):

Preferam sa imi spui pe moment ce inseamna pentru tine, nu ce ai scris acum 4 zile. Dar iti multumesc pentru raspuns.

| devor a răspuns:

Acolo.e exact ceea ce as fi scris si acum

| LaLaura explică (pentru devor):

Am inteles, multumesc mult.

| mleonte81 a răspuns:

Atunci cand simti ca ti-ai gasit locul in lume iar persoana respectiva reprezinta intreaga ta lume si ai sentimentul ca te afli exact unde trebuie.

| Mario251982 a răspuns:

Pentru mine e ..nu stiu cum sa spun ..parca ma nasc a doua oara...totul este mai frumos...vezi viata cu alti ochii ..ai speranta si poti face multe daca iubesc si esti iubit dar din pacate n-am gasit inca pers sa ma iubeasca si so iubesc inca astept