| Stefania a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele care isi incep viata sexuala de la 14-15 ani? De ce o fac?

16 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ca sa capteze atentia baietilor, sa fie in trend. la fel fac si cu fumatul. Am vazut fete de scoala generala care se afisau cu tigara in mana inainte de inceperea cursurilor, fara cea mai mica rusine. Ele au impresia ca facand asta, lumea le considera mai adulte decat sunt. Le spun ca nu e adevarat, dimpotriva, este o dovada clara de infantilism.

| Anecherry a răspuns:

De ce sa le judecam pe ele si nu e cei responsabili de ele? De fapt, fiecare are o parte de vina aici, depinde cum si in ce circumstante. bye

| AndutzaAndu a răspuns:

Pentru că vor să fie şi ele în pas cu moda, să fie "cool, trendy", poate şi ca să atragă atenţia băieţilor. Dar trebuie să admitem că aici şi părinţii au partea lor de vină pentru că nu-i supraveghează destul de mult.
Şi e de vină şi anturajul, trebuie să aibă grijă în ce fel de grupuri intră acele fete, acei prieteni nepotriviţi le vor convinge că aşa e "mişto" şi dacă ele nu au un caracter cât de cât puternic, se vor lăsa influenţate de către ei.

| lextim a răspuns:

1.sunt presate de anturaj
2.ca sa isi faca loc printre ''starurile'' scolii
3. ele in mintea lor cred ca varsta e numai potrivita, dar o sa le para rau mai tarziu
Parerea mea e ca sunt viitoare traseiste unele, eu consider ca, cand iti incepi viata sexuala trebuie sa fie din dragoste. nu stiu cat de indragostite pot fi ele la varsta aia.

| Unique a răspuns:

Treaba lor

| Bubu a răspuns:

O fac cu siguranta din curiozitate.Si oricum se zice ca fiecare isi incepe viata sexuala cand se simte pregatit pentru acest pas. Dar oricum corpul nor nu e tocmai pregatit la varsta asta pentru asa ceva sh peste cativa vor avea probleme de sanatate.

| Zero a răspuns:

Nehh parerea mea, este ca asa au vrut ele, nu neaparat ca au fost fortate, dar daca lor le-a placut, ce vina avem noi restul tongue asa ca bafta la orice ar face ele pe acolo tongue

| Linna a răspuns:

Ptr ca sunt controlate de mostrii care se numesc baieti x(! Sunt inconstiente. dupa sufera pentru greseala lor.

| ionela_5345 a răspuns:

Cred ca de plictiseala...

| unknownn a răspuns:

Pentru ca sunt cu*v*

| Me_5216 a răspuns:

Fac asta din curiozitate... ca sa fie la moda, dar sunt foarte inconstiente deoarece pot avea mari probleme in viitor, mai este vina si anturajului lor.

| rooxxaanna a răspuns:

Curiozitatea le impinge sa'si inceapa viata sexuala asa devreme si in mintea lor destul de creata cred ca a fi virgina e o rusine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa fie la moda, din inconstienta, din lipsa de comunicare cu parintii, din pricina anturajelor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 14 acum si mi-am inceput viata sexuala la 12 ani, din curiozitate, si tin sa zic ca nu regret nici unpic, este chiar misto happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fac ptc asa doresc ele...in general sunt fetele/femeile usoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt interes si pentru senzatii tari