| Diana254 a întrebat:

Cine imi poate spune si mie din ce cauza imi curge menstruatia mai putin luna aceasta? Mentionez ca am abut contact sexul insa fara ejaculare,dar dupa acesta am avut toate simptomele pe care le am de obicei cand sa imi vina menstrutia. Sani umflati, durerosi..in prima zi de menstruatie am ajuns la spital pt ca din cauza durerilor Ma panicheaza faptul ca spre deosebire de alte dati curge foarte putin si sunt in a 3a zi. Am facut o ecografie abdominala acum ceva timp si mi au iesit niste chisturi, este posibil sa aiba legatura? Sau exista vrei posibilitate sa fiu Insarcinata? Astept un raspuns serios va rog

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru atenuarea durerilor atat a celor premenstruale cat si a celor din timpul menstruatiei ai putea sa incerci sa bei 2-3 cani de ceai facut din ghimbir sau din conuri de hamei. Formarea si existenta chisturilor pe foliculii ovarelor se datoreaza functionarii defectuoase a glandelor hormonale si din acest motiv ca urmare fireasca apar atat ciclurile menstruale neregulate, precum si menstruatiile cu flux slab/cantitati mici de menstra eliminata. Pornirea menstruatiei reprezinta intotdeauna GARANTIA ca in ciclul menstrual anterior in proportie de peste 99, 9% nu a luat nastere o sarcina. Multa sanatate!

| Diana254 explică:

Imi cer scuze pentru greseli, insa scriu de pe telefon si ma autocorecteaza