| FataInebunitaDupaCiocolataAlba a întrebat:

Bună comunitate TPU!
Am şi eu o problemă care mă apasă de ceva timp şi aş vrea nişte sfaturi ca să mă mai liniştesc şi să văd cât de complicată e situaţia în care mă aflu.
Deci, de 8 luni de zile am o relaţie cu un băiat de 19 ani ( eu am 16, apropo) care m-a învăţat să iubesc cu adevărat, în care am avut încredere şi încă am, ajungand chiar in punctul de a decide să îmi incep viaţa sexuală doar după 2 luni de relaţie, cu iniţiativa mea fără ca măcar el să imi ceară asta sau să mă preseze, rezultatul fiind unul bun deoarece am constatat cu timpul că nu am greşit deloc făcând alegerea asta, deoarece ne-am apropiat mai mult şi am ajuns chiar să ne facem planuri de viitor, să ne cunoaştem familia şi chiar sa rămânem o perioada unul în casa altuia alături de familia fiecăruia.
In fine, până aici toate bune insă acum e acum. Problema este ca eu, deoarece am avut o problemă în trecut m-am mutat de la mine din oraş intr-un altul si am ajuns să locuiesc la un camin de la liceul din care mă înscrisesem, cămin unde de altfel locuia şi iubitul meu, unde l-am cunoscut, aşa că ne vedeam nonstop şi petreceam nonstop timpul impreună, dar din păcate, el fiind a 12 a a absolvit şi chiar ieri a părăsit căminul iar acum suntem nevoiţi să avem o relaţie la distanţă, mai ales că el a dat la jandarmi şi o să fie mai greu să ne întâlnim până termină. Eu am mai purtat discuţia asta cu el de multe ori şi anume cum o să procedăm când vom fi departe unul de altul şi vom avea timp limitat de petrecut împreună însă nici el nu ştia concret ce o să ne facem, decât să încercăm să rămânem împreuă orice s-ar întâmpla şi să ne obişuim cu ideea că o vreme o să ne vedem mai rar şi nu în fiecare zi.
Din partea voastră aş dori nişte sfaturi utile care să ma linişteasca, aş vrea să îmi spuneţi cum să ţin relaţia în picioare, cum să mă obişnuiesc cu ideea şi cum să menţin pasiunea şi iubirea dintre noi.
Îmi pare rău că am scris atât, dar ăsta e stilul meu, să vorbesc mult laughing. Mulţumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| RedheadOnTheRun a răspuns:

N-o sa fie usor, dar asa e viata de adult. Daca va iubiti si va doriti un viitor impreuna, veti depasi obstacolele impuse de distanta, iar relatia voastra va evolua happy
Dorul va fi mare, asa ca veti pretui cu adevarat acele clipe petrecute in doi.
Ai incredere in el si in voi, si bucura-te de orice secunda petrecuta impreuna cu el!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa fie grea situatia dar vedeti ce faceti depinde de voi

| ridhimagupta a răspuns:

E greu sa tii o relatie la diatanta, dar nu inposibil

| AdinaPotol a răspuns:

Nu e nicio problema, cunosc destule relatii la distanta care au rezistat mai mult decat cele normale. Acum depinde si de voi daca va doriti cu adevarat sa ramaneti impreuna nu este un lucru imposibil