| Mariaaa19a a întrebat:

Cu ce aș putea să mă masturbez fără să mă dezvirginez?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti sa te masturbezi intravaginal cu absolut orice obiect doresti fiindca in cel mai rau caz poti sa-ti DEFLOREZI ''pasarica'' daca din neatentie este lezat sau rupt himenul. O fata prin practicarea masturbarii, NU se poate AUTOdezvirgina fiindca dezvirginarea reprezinta un proces care are loc/se produce in urma unui act sexual adevarat, prin care este introdus in vagin un penis real al unui baiat/barbat. In concluzie te poti msturba cu absolut orice obiect lunguiet care poate fi introdus fara probleme in vagin. Succes!

| mihai69 a răspuns:

O poți face cu mâna, cu jetul de la duș, cu obiecte mai mult sau mai puțin cu aspect de organ masculin. Sau dai vreo 70 de lei pe un aparat de masaj și ajungi în al 9-lea cer în câteva secunde, apoi poți rămâne acolo plutind cât te țin bateriile!
http://www.beurer.ro/mini-aparat-masaj-mg16_199.html
Nu te poți dezvirgina prin masturbare - cel mult te poți deflora (spargi himenul). Dezvirginarea adevărată este atunci când faci prima oară sex.

| gheorghe699 a răspuns:

Cu degtul, degetele, co orice obiect care iti cade bine, poti incerca la dus sa scoti furtunul si sa il introduci in pasarica, presiunea apei o sa iti placa.

| Adriana5 a răspuns:

Cu ajutorul degetelor, diferite obiecte ce sunt mai mari te pot dizvirgina.Mai sunt și unele jucării pentru asemenea ocupatii, pentru virgine. succes

| Andrei7Zz a răspuns:

Ai putea sa folosesti doar mana, dar asigura-te ca te speli pe maini inainte de a incepe. Daca decizi sa folosesti altceva, exista si anumite riscuri, pentru ca nu orice este neaparat curat, asa ca asigura-te ca il dezinfectezi inainte.