| MindExplode a întrebat:

Cum credeti intr-o relatie e bine sa fie gelozie?

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Cu cât mai puţină spre deloc, cu atât mai bine.
Gelozie = Neîncredere.
Fundamentele unei relaţii durabile: Respect, Încredere şi Înţelegere.
Dacă dispare unul din cele 3 elemente, mai devreme sau mai târziu dispare şi relaţia!

| Libelle a răspuns:

Pai, e bine intr-o oarecare masura, dar fara exagerari, deoarece gelozia poate la fe de bine sa distruga o relatie.

| zeeeeeex a răspuns:

Trebuie sa fie putina gelozie in relatie, daca nu e atunci eu sunt de parere ca nu exista sentiment. Prin putina gelozie ii arati celui de langa tine ca il iubesti cu adevarat, dar si gelozia este ingluentata de regula "Ce e mult strica"... asa ca ponderativa reactiile si scaparile. Happy loving

| Miauti a răspuns:

Nu

| anduta160 a răspuns:

Putina dar nu in mod exagerat:*

| vyolycy a răspuns:

Da e buna. dar foarte putina... daca daca nu e gelozie nu e iubire...

| deNisu a răspuns:

Da, pentru ca daca n-ar fi gelozie ar fi nepasare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da intr-o oarecare masurawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da intro oarecare masura winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e o faza ca e bine sau nu. din moment ce ti la o pers gelozia vine de la sine. dar intr-o oarecare masuna. cand partenerul vede ca esti gelosa o sa-i placa deorece isi da seama ca tii la el. insa intr-o oare care masura. de exempu sa nu-i ti morala daca auzi o barfa sau sal ei atre ca se enrveaza l itrebi pur si simpu daca ai vreun dubiu.