| analex a întrebat:

Buna cum pot sa ma despart de baiatul pe care il iubesc? stiu ca e ciudat dar il ranesc si il fac sa sufere iar el nu recunoaste dar eu stiu adevarul. daca imi puteti da sfaturi de cum as putea face asta sau mesaje prin care sa inteleaga v-as fi foarte recunoscatoae

Răspuns Câştigător
| VicentiuBodringa a răspuns:

Iubiri secrete sezonul 7 episodul 3. La minutul 25 iti explica una acolo. Funda?

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nimeni nu se desparte prin mesaje,sa nu faci asta,l-ai face sa sufere inzecit!
Nu inteleg de ce vrei sa te desparti de el daca spui ca-l iubesti,dar ca sa te desparti de cineva,macar ai curajul sa-l privesti in ochi si sa-i spui adevarul.
Macar atat.
Pentru ca,indiferent ce-i vei spune,el tot va fi ranit si nu-ti va putea ierta despartirea, dezertarea din relatia voastra, nu exista o formula care sa indulceasca durerea despartirii!
Nu te desparti prin mesaje, indiferent ce si cum ii spui, fa-o privindu-l in ochi.

| Danysan a răspuns (pentru greece12):

Eu cred ca nu o sa aiba puterea sa il priveasca in ochi si sa ii spuna asta.Toate se ascund dupa pc sau tel cand se despart de un baiat. Insa o fata cu demnitate se uita in ochii tai si iti spune direct.Bine ca sa fim sinceri esti demna de mila sa ii zici ceva de genu :Sti eu ma despart de tine pentru ca mi-am gasit un alt iubit. Clar ca nu o sa aiba tupeu sa se intalneasca cu el daca vrea sa sa puna punct pentru ca a gasit pe altu.Nu are in primul rand motiv si o sa para penibila cu un asa motiv.Halal femei ce avem dar mai sunt si unele cu simt si respect.

| greece12 a răspuns (pentru Danysan):

Depinde cat respect are, in primul rand pentru persoana ei, pentru si ea a fost implicata in aceasta relatie, nu?
happy

| analex explică (pentru Danysan):

Nu stii situatia deci taci

| Danysan a răspuns (pentru analex):

Poate te fac eu sa taci cu o suspendare a contului de pe TPU. Habar nu ai cui comentezi.Pe de alta parte nu vad de ce te strofoci atat.Atata vreme cat te desparti de un baiat care te iubeste nu te poti numi fata cu caracter.Sincer te-ai gandit ca el poate o sa sufere si o sa il doara.Nu normal.Ce ne f***e pe noi grija de altii. Daca ni s-a pus pata sa ne despartim o facem ca suntem mai cu mot.Ingroase gloata ca si asa sunt mi ca tine acolo.De fapt nu ma mai mira nimic in ziua de azi.Si inca ceva ca esti cu gura mare. Daca tot ai intrat sa ceri un sfat, ar fi bine sa asculti parerea tuturor si nu sa sari mare cu gura. Spune toata povestea ca sa pot sa imi dau seama daca se merita sa te desparti de cineva care te iubeste.Sa faci lucru asta mi se pare ceva anormal daca nu ai un motiv intemeiat.Si sa nu ma ei cu "ca m-am plictisit si ca nu mai am chef, ca nu mai simt nimic pentru el, sau ca am pe altcineva.Ca daca e asa sincer te faci de ras pe TPU.Ar fi bine sa intelegi ca daca te desparti de cineva care te iubeste ar trebui sa ai un motiv foarte intemeiat sa faci asta si sa iesi si cu capu sus. Orice ai spune probabil ca nu ar avea sens; Ce nu te lasa familia? Parintii>si ce treaba au ei cu viata ta personala.Tu iubesti nu ei.Ce e vb de distanta sau cum? se poate rezolva asta stai lina.Si inca ceva si daca te insela sa spunem "fiecare merita a doua Sansa, daca spui ca te iubeste. Uimeste-ma care e adevaratu motiv.A da nu ai unu intemeiat.Din ce spui sus se vede clar ca esti genu ala de fata care se desparte de un baiat si nu stie nici ea de ce.dar asa i-a venit ei. Oricum stai lina ca nu esti singura!

| analex explică (pentru Danysan):

Uite sunt cu el de 5 luni si el sufera mult din cauza mea in primul rand parinti u sunt de acord cu el si eu ii spun mereu de cate cineva ( prieteni vechi sau alti baieti cu care stau ) si el plange ca zice ca se crede neimportant si ma doare sa-l vad mereu trist din vina mea si m-am saturat sa-l vad asa... iar acum mi-a spu ca are o fata draguta in liceu. tin sa mentionez ca din vina lui dar si a mea am facut multe prosti si simt ca nu mai pot

| Danysan a răspuns (pentru analex):

Uite ce e.Nu vreau sa te critic sau sa vb aiureli ca sa ma aflu in treaba.Dar daca simti ca te iubeste nu te desparti de el. Incearca sa vb cu el si sa il faci sa inteleaga ca tu il iubesti asa cum este el.Ca de fapt poti sa ai s 100 de prieteni si sa iesi cu oricine in oras, el va ramane iubitutau pentru ca ti la el.Fa-l sa inteleaga ca este cel mai imp lucru din viata ta si ca intr-o relatie e importanta increderea.pe de alta parte se spune ca nu e oki sa te razbuni pe cineva pe care il iubesti sau sa incerci sa te dai tare si sa intorci ce el a facut.Acum cu fata aceea din liceu, sa gandim putin logic :Ce daca ti-a spus ca e draguta.Baietii asa sunt si nici eu nu sunt mai breaz dar tine tot cont de un lucru. Iubirea e pentru o singura fata, indiferent ca ne palc 100. Da bine imi place o fata anume dar asta nu inseamna ca o sa fiu si cu ea sau ca vreau sa am cu ea ceva.Pot deasemena daca am incredere in iubita mea sa ii si spun acest lucru; Uite iubirea am vaz pe una buna rau si era asa si asa.Bun ete mare fas de aia nu mai poate ea, pentru ca stie ca pe ea o iubesc, ba mai mult o face sa rada ceea ce spun.Asa si tu.Nu pune la inima ceea ce zice el, ca baietii mai si aiureaza cateodata si apoi ajung sa regrete ceea ce scot pe gura.Si scot multe prostii si tampenii crede-ma! fara sa isi dea seama. Spui ca ati facut multe prostii laughing asa si ce, daca e vb de viata sexuala orice e permis :sex oral, anal, vaginal. orice si nu e o rusine.Pe de alta parte daca te preseaza cu asa ceva poti sa vb cu el dschis si sa ii spui ca nu mai vrei sa faci asa ceva sau ca sa o lasati mai moale.Dar tine cont asta nu e un motiv de despartie. Orice tine de sex nu se discuta decat in cuplu si nu in vecini.Mai au fetele o conceptie cretina si idioata cum ca daca un baiat vrea sa se culce cu ele sai inceapa sa ii ceara sfatu celei mai bune prietene, daca e bine ce face sau nu.mare Prostie! Imensa chair.Eu unu ca am atatia ani nu am auzit intr-un grup de fete si crede-ma ca am o gramada de cunostine si prietene bune cu care stateam de vb ca si cu baietii si te uimeau ce tampenii scoateau pe gura, revin nu am auzit odata pe una sa spuna :Fata culca-te cu ala daca vrea sa faceti dragoste ca sa e frmuos daca baiatu tine la tine si te iubeste.Niciodata nu te va sustine cu asa ceva pentru ca asta e mentalitatea.De ce? Hmm sunt multe raspunsuri dar mai e si invidia chiar daca nu recunosc si de ce nu indoctrinarea de la familie si parinti.Sau :Stai fata cuminte ca eu asa m-am ars si apoi ala m-al lasat pentru alta.Bun dar daca nu te va lasa si chiar te iubeste? oare se merita sa faci dragoste cu un baiat care tine la tine? Mucles toata lumea, habar nu au ce sa spuna.De aceea iti spun sa faci ceea ce simti tu si sa lupti daca e cazu pentru cineva care te iubeste.Fa-l sa aiba incredere si sa fie barbat ca il cunosti ff bine. Discutati mai oamenilor ca de aia avem limba sa vb! Nu face cum am facut eu cu fosta, care desoo ma iubea s-a desparti de mine pentru ca asa a fost voia parintilor ei si ea a acceptat sa se supuna.Sincer sunt momente in care ma intreb daca se merita sa iubesti,iar cand gasesti pe cineva care sa tina la tine si sa te iubeasca, fie ii dai cu picioru, fie e prea mare, fie au parintii ceva cu el.Ideea e ca fericirea este un lucru rar, efemer si vine destul de rar in viata noastra, nu mai spun de iubire care e si mai rara.Totu tine de noi si de cat suntem dispusi sa luptam sa facem ceva cu viata noastra. Vrea sa iti mai spun totusi ceva si cu asta inchei.Atata vreme cat ai puterea sa lupti fa-o si nu te lasa influentata. Poate chiar daca el a lua-to pe un drum gresit sau tu, inca e vremea si nu e prea tarziu sa incercati sa va opriti de pe calea cea gresita si sa luptati pentru ceea ce odata a fost o mare iubire intre voi si nu poti nega. Noapte buna buburuza, Dany.

| Danysan a răspuns (pentru Danysan):

Scuze de greseli dar vad dublu la ora asta. sunt ff obosit de abia am venit de la munca.

| JaneEyer a răspuns:

Dno, dacă îl iubeşti şi chestii nu văd de ce vrei în primul rând să vă despărţiţi But however, spune-i ceva gen "Lucrurile nu mai merg între noi, simt ca te rănesc, scuze dar trebuie să ne despărţim" sau alte bullshit-uri de relaţii and that.s it.
Be brave.

| Danysan a răspuns:

Macar priveste-l in ochi si spune-i ca nu il mai iubesti! Daca nu ai puterea sa faci asta inca mai ti la el. Sincer esti penibila ca te desparti de un baiat care te iubeste.Imi e mila de tine.