| xDxDxDxDxD a întrebat:

Cum sa fac sa ramanem prieteni dar fara sa imi faca vreun rau?
E un baiat la scoala care am terminat-o anul acesta caruia ii place de mine.Imi placea de el cand eram in generala dar acum mi-e oarecum mila de el ca il amagesc atat straight face.Nu prea stiu ce sa-i spun caci mai sunt 3 saptamani si voi fi la liceu.Doar in clasa mea sunt 24 de baieti straight face,am si eu slabiciunile mele...
Sa revin la intrebare:"sa nu-mi faca vreun rau" : sa nu scoata vorbe,sa nu zica ca am facut ceva impreuna,nu ne-am sarutat,dupa scoala a plecat in Italia, zilele acestea a venit si parca nu mai simt ce simteam inainte de plecare, atat.
Sunt sigura ca o sa se supere si n-o sa vrea sa mai auda de mine.Il cunosc destul de bine.

3 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Refuză-l tandru şi va înţelege.O să înţeleagă mai devreme sau mai târziu că ai făcut asta ca el să fie fericit.

| elena445 a răspuns:

Bun am si eu o problema asemanatoare spune-i ca el e prea bun pentru tine spune-i ca nu va potriviti daca va intalniti nu te uita la el sau fal gelos cu un alt baiat si atunci va intelege ca ai pe altcineva si te va lasa in pace. paa

| Patadeculoare a răspuns:

Explicai ca relatia voastra nu va duce nicaieri si ca tu numai ai aceleasi sentimente fata de el.