| helloitscristina a întrebat:

Daca m.am masturbat si mi.a curs o data sange pot fii insarcinata? (App nu mi.a venit menstruatia)

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul tau neinceperea menstruatiei la data asteptata, adica pornirea menstruatiei cu o anumita intarziere, se datoreaza faptului ca ciclul tau menstrual are caracteristica de a fi foarte NEREGULATA. Formarea sarcinii se poate produce NUMAI atunci cand in uterul tau exista un OVUL adica in perioada fertila a ciclului menstrual si ajunge si intra in vagin indiferent prin ce mod SPERMA ejaculata din penisul unui baiat/barbat. Sangerarea produsa in timpul masturbarii NU are nici-o importanta sau relevanta ori legatura cu formarea sau existenta unei sarcini. Multa sanatate!

| Bernardus a răspuns:

Nu, nu poti ramane insarcinata din masturbare

| BryBard a răspuns:

E Imposibil! Ca sa ramai insarcinata trebuie sa intreti relatii sexuale cu o persoana de sex opus si sa ejaculeze in vagin sau sa te duci la medic si sa faci pe cale artificiala.Cat despre scurgerea de sange nu stiu, poate te-ai accidentat cu ceva si te-ai ranit in interior in timpul actului.