| a5r5b5c7 a întrebat:

Buna!
Daca nu am absolut nici un simptom din toate acele simptome comune....desi a trecut o luna de la actul sexual?!
Poate fi sarcina?
Explicati!
Astept raspuns repede! Dau funda!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este obligatoriu sa ai semne clare de sarcina desii poti sa fii insarcinata. Fiecare corp se comporta diferit!
Sunt femei care vomita la unele sarcini si la altele nu vomita, simtindu-se fantastic, deci difera de la sarcina la sarcina, de la femeie la femeie.
Inca ceva, nu se numara niciodata de cand ai avut sexul, perioada de intarziere se numara d ela data cand a inceput inatrzierea. Tu daca ai avut sex in prima zi de ciclu, inseamna ca abia acum ar trebui sa-ti vina, la 1 luna, nu?
Un test de sarcina corect se face la 5 saptamani de la ultima menstruatie!

| vocea a răspuns:

Greturile apar tarziu nici nu iti dai seama daca nu faci testul de sarcina grabestete fiindca ginecologul la doua luni elimina fatul sau la 3 dar nu intarzia

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Daca nu ti-a venit menstruatia e motiv de ingrijorare

Totusi unele simptome pot fi absente, altele apar mai tarziu

Cel mai bine iti faci un test de sarcina. In urina testul se face la aproximativ o luna dupa actul sexual, dar in sange poate fi facut si la doar 2 saptamani.