| Crinutaa123 a întrebat:

Daca o femeie a avut menstruație după contactul sexual si testul de sarcina efectuat la 5 saptamâni după contact si era negativ.
Este posibil sa fie însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Menstruatia reprezinta GARANTIA ca fostul ciclu menstrual s-a terminat/a luat sfarsit si ca a inceput un ciclu menstrual NOU si de asemenea ca in proportie de peste 99, 99% NU s-a format o sarcina in ciclul menstrual abia terminat. Daca desfasurarea ultimei menstruatii s-a produs in conditii similare cu cele avute anterior, se poate aprecia ca fiind IMPOSIBIL sa existe o sarcina in astfel de conditii. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca totul este cum spui de ce crezi ca ai fi insarcinata? Faci parte din familia lui Toma Necredinciosul?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este posibil.

| LexiEla a răspuns:

Eu zic ca nu.