| shaolina a întrebat:

daca prietena mea a fost repartizata la un liceu ft prost cu o medie de 6.67 poate sa se mute la alt liceu mlt mai bun? sau trebuie sa astepte un semestru? adica se poate muta imediat...cum se porcedeaza?

6 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Trebuie sa astepet un semestru si daca vrea la un liceu cu profil real/uman trebuie sa dea multe teste si numai daca le ia intra. nu poate sa intru l un liceu bun pentru ca are o mediile f mica

| loveandlove a răspuns:

Decat daca face fata...intelegi ce vreau sa spun dar na 6.67 e cam putinelbig grin

| Aditzu a răspuns:

Cred ca trebuie sa astepte 1 semestru happy stiu ca asa s-a intamplat si cu 1 coleg de al meu

| robert123 a răspuns:

Cu 6-67 nu prea o sa gaseasca prietena ta nici un liceu bun doar pe la codasii o sa ajunga sau acolo unde nu s-au ocupat locurile iti spun ca eu cu 8.12 am intrat al 87 din 120 locuri si nu la un liceu de pretenti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avand in vedere ca e clasa a 9a, trebuie sa astepte 1 an, este o regula speciala pentru cei de a9a. Ca asa toata lumea care intra la licee slabe se transfera. Dar cel mai bine intreaba la liceul ei, la inspectorat si la liceul la care vrea sa fie acceptata.

| Monni a răspuns:

Trebuie sa inceapa acolo max o luna sau mai putin si se poate muta happy