| vicolionela a întrebat:

Buna daca sunt racita la ovare si am avut contact neprotejat zi de zi pot sa raman insarcinata? am repetat deja de doua ori testul de sarcina in decursul a 7-8 zile raspunsul fiind negativ deci pot ramane insarcinata daca sunt racita s-au nu. Va multumesc

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Raceala respectiva nu poate influenta deloc posibilitatea formarii unei sarcini. In cazul sexului neprotejat care s-a repetat zinic probabilitatea formarii si instalarii unei sarcini devine foarte mare. Da poti ramane insarcinata.

| vicolionela explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc frumos de ajutor

| Emilian65 a răspuns:

Este posibil ca in perioada cat ai fost racita sa nu poti ramane gravida.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu are nimic faptul ca ai fost/esti racita, pentru ca NU poate fi folosit ca metoda contraceptiva.
Testul de sarcina se face la 21 de zile de la contact, repeteta-l daca l-ai facut prea devreme.

| Oana92 a răspuns:

Da, poti. Si daca ai facut sex neprotejat doar in ultimele zile ai facut degeaba acele teste de sarcina.

Nu ar strica sa pui mana pe o carte de gramatica...