| anonim_4396 a întrebat:

De 5 luni sunt cu un tip de la mine din clasa care a ramas de 2 ori repetent deci eu am 15 ani el 17. Parintii mei nu sunt deloc de acord, se gandesc ca e un coate goale ca cica nu are bani si din astea dar nu il cunosc deloc. Ma iubeste nu ma intereseaza starea lui materiala il iubesc... Ce sa fac in legatura cu asta? /Sa imi ascult parintii si sa ma despart de el sau sa fac ce imi spune inima?

4 răspunsuri:
| multimoak a răspuns:

Daca a ramas de 2 ori repetent e un semn de ingrijorare, nu? Zambiliciule, cred ca meriti mai mult de atat!
Daca il iubesti mult si iubirea e reciproca atunci ramaneti impreuna, dar baga-i mintile in cap si pune-l la invatat... Te sfatuiesc chiar sa-l ajuti unde e cazul :X Iubiti-va mult!
:*

| Anca-Ploiesti a răspuns:

Daca nu este responsabil in legatura cu viitorul lui, atunci nu merita sa te legi la cap daca nu te doare! Daca te iubeste sa-ti dovedeasca ca poate termina cu bine liceul ...si mai tarziu o sa-ti multumeasca ca ai fost ingerul pazitor... daca este OM!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu situatia materiala e relevanta aici. Daca a ramas repetent din cauza notelor de la purtare sau a invataturii, asta trebuie sa-ti dea de gandit. Daca il iubesti prea mult ca sa te desparti de el, mai asteapta o perioada sa vezi ce-i poate pielea.La prima abatere eu zic sa-i dai papucii. A, si iubirea se dovedeste prin fapte, nu prin vorbe.Deci,daca el iti zice ca te iubeste trebuie sa si demonstreze

Răspuns utilizator avertizat