| sakurra9 a întrebat:

De cateva zile am inceput sa observ ca un coleg se tot uita insistent la mine,imi zambeste, imi face cu ochiul.Dar de fiecare data cand incerc a vorbesc cu el imi da raspunsuri seci ca si cum nu ar vrea sa vorbim.Ce as pute face in legutura cu el si ce ar trebui sa inteleg din comportamentul lui?

Răspuns Câştigător
| casian_6565 a răspuns:

Da cam asa sunt si eu.un exemplu:e o fata draguta am cunoscut-o la ora de spor e cu un an mai mare si cand a inceput scoala ma luat in brate era asa placut parca se potriveau corpurile noastre si atunci m am indragostit de ea si imi zambea atat de frumos si era fericita cand ma vedea si tot timpul ea ma saluta prima si venea langa mine cand mergeam pe scari si m-a tras de maneca si dupa aia mi-am facut curaj si i am spus ca imi place de ea, apoi nu a mai vorbit cu mine.cum a inceput sa mi raspunda la mesaje dar o vad rar si o iubesc mult dar nu stiu daca simte la fel, poate te place dar daca el nu stie ca si tu il placi nu vrea sa ti spuna ca ii va fi frica pentru ca il vei refuza si e forte nasol pentru un bait sper ca te am ajutat funda sau ceva?

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai rabdare,probabil inca nu e pregatit sa-ti vorbeasca, nu are curaj si se apara de orice discutie.
Da-i timp si lasa-l sa-si gaseasca curajul, in ritmul lui.
Daca te place, iti va spune.
Daca nu te place, n-ai pierdut nimic.
Comporta-te cu el exact ca si pana acum.

| andrei1237 a răspuns:

Poate si el este mai emotiv.Este genul de om care ''te joaca pe la spate''. Trebuie sa astepti, sa ai rabdare, sigur iti va da un semn.

| MiruD a răspuns:

Ca nu il interesezi. Daca ii pasa de tine, iti vorbea in al mod. Eu zic sa nu iti bati capul cu el. Ca nu are rost!

| TheSmith a răspuns:

Este timid, nu este pregatit sa vorbeasca cu tine!

| biafresh a răspuns:

Poate nu are inspiratie si de aceea iti da raspunsuri seci.