| ByaKid a întrebat:

De ceva timp am cunoscut un baiat.La inceput ne-am cunoscut printr'un prieten comun si ne intelegeam bine.Dar baiatul s-a atasat f mult de mine.Vrea sa fie cu mine cu orice pret.S-a atasat chiar foarte mult de mine dar eu nu vreau sa fie intre noi mai mult decat o relatie de amicitie.Daca ii spun,o sa-l ranesc, ceea ce nu vreau. Daca tac ma distrug pe mine.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine sa il ranesti pe el decat sa te distrugi pe tine.
Explica-i ca tu nu simti nimic pentru el, iar daca ati incepe o relatie, i-ai face rau si lui, dar si tie.
Spune-i ca vrei sa ramaneti prieteni si ca, daca te iubeste, te va intelege.
Zi ca nu esti pregatita pentru o relatie, ca vrei sa ramaneti doar amicihappy.
Bafta!

4 răspunsuri:
| Zeref a răspuns:

Ii spui ca nu vrei nimic cu el. Spune-i ca vrei sa fii doar amica cu el si nimic mai mult, iar daca el nu poate sa fie nici macar atat, atunci ma tem ca nu mai poate sa fie prieten cu tine.Dar depinde d persoana.Ca si atunci cand te desparti de cineva si ori ramaneti prieteni ori dusmani. Sfatul meu este sa-i spui tot ce crezi si ce e bine, pentru ca, cu cat trece timpul si tu nu-i zici nimic, la el cresc sperantele si cand va fi prea tarziu or sa fie consecinte.Cam atat.

| serenaS a răspuns:

Buna draguta,
Niciodata un adevar nu o sa doara mai mult decat o minciuna. Daca chiar nu vrei sa ii dai nici-o sansa, scoate-l la o plimbare si fii sincera cu el.Nu ii va placea ce va auzi, dar va putea sa mearga mai departe fara sa se mai agate de vreo spranta, cea ce doar i-ar prelungi suferinta.Si in nici-un caz nu ii insulta inteligenta, mintindu-l.
Bafta!

| RAdrian18 a răspuns:

Daca nu ii spui o sa fie si mai rau pentru el laughing laughing

| rozalia10 a răspuns:

Explica'i situatia in care esti. Incearca sa'i spui ca nu esti pregatita. sau ca tocmai tea'i despartit de fostu....si ca iti e greu sa te combini cu el.