| andreinr7 a întrebat:

Buna,de curand am aflat de fimoza si ca poate aparea daca penisul tau nu poate fi decalotat, adica preputul tau acopera tot penisul, eu pot sa imi decalotez penisul doar in starea fleasca iar in starea erectila rareori daca ma chinui si oricum el nu ramane decalotat mult....btw am 15 ani sper sa ma poata ajuta candva.

Răspuns Câştigător
| adriang95 a răspuns:

Ai o forma mai usoara de fimoza...
Solutie: aplica de 2 ori pe zi crema DERMOVATE (propionat de clobetasol 0, 05%) in "zona cu probleme" pana obtii efectul dorit (in cazul tau nu cred ca dureaza mai mult de o saptamana). NU depasi 3 saptamani

2 răspunsuri:
| Numero1 a răspuns:

Pai atunci inseamna ca ai si tu ceva asemanator fimozei, daca zici ca il decalotezi atunci nu prea mai este fimoza, dar eu nu inteleg in fleasca poti si in erectie nu? Cum vine asta cand ar trebui sa fie decalotat la maxim in stare erectila.

| JosePpPp a răspuns:

Frate ...totusi 15 ani, nu va suparati si va rog sa raspundeti mai multi, din cate stiu eu caura din pielea penisului este si ea mica. si normal ca pustiului ii v'a fi greu sa o scoata daca ea e de 2 ori mai mare in stare erecta decat gaura. Poate inca nu a avut timp sa o largeasca happy. Poate ma insel, voi ce ziceti?