| anonim_4396 a întrebat:

De mai multe ori m-am uitat in oglinda si mi se pare ca am himenul neperforat. Nu vad nici o gaura. Ma gandesc sa imi bag degetul inauntru sa fac o gaura (am 12 ani, nu am inca menstuatie). Va rog, ma ajutati? Dar fara sa ii cer ajutorul mamei ca apoi imi pune multe intrebari (ex: De ce ma uit acolo in oglinda, De unde stiu ce e ala himen etc.) Funda!

12 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Foloseste bormasina

| FemeiaPisică a răspuns:

Ai doar 12 ani, nu ai altceva mai bun de făcut decât să stai crăcită în față unei oglinzi și să te uiți după ''gaură''?

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea ca himenul tau sa fie nepeforat este extrem de mica, deoarece o astfel de situatie se raporteaza ca fiind un caz la cateva mii. Ar trebui sa te uiti cu mai multa atentie deoarece este posibil sa nu fie vorba doar de 1 singura perforatie, sunt cazuri in care himenul are mai multe perforatii/gaurele minuscule. In pozele prezentate vei vedea cum poate sa arate de fapt himenul si cam ce tip de perforatii pot sa existe. http://imgur.com/Ibtcpn8 Sper sa-ti fie de ajutor. In cazul in care intr-adevar lipseste perforatia aceasta se poate face chirurgical de catre un medic ginecolog. Multa sanatate!

| ExprimareLibera a răspuns:

Ar fi ideal să îți dai gaura cu un burghiu in trepte

| CetateanulFrantuzit a răspuns:

Nu cu degetul, esti nebuna? Ia piciorul de la scaun ca sa se vada bine de tot pe urma, crede-ma ca ii excita pe baieti sa ti se vada vaginul ca o pestera

| vlad234158 a răspuns:

Futete cu cineva poate trece

| Al3rT a răspuns:

Stai linistita, nu fa nimic. Esti prea mica nu te mai gandi la astea. E perfect normal. Ai riscul sa iti rupi himenul daca impingi prea tare. Nu mai fa prostii esti inca mica.

| IMME a răspuns:

Pai tu cand te pisi te pisi cu pielea?
Daca nu gasesti o gaura nici cu degetul cheama-ma pe mine iti fac eu una buna de tot 0788642192

| corbulalbrosu a răspuns (pentru IMME):

Mai istetule, ai dat de inteles ca esti complet dezinformat dar vorba aia incerci sa pari destept. Pentru stiinta ta trebuie sa-ti amintesc ca fetele nu fac pipi prin vagin. rolling on the floor Exista o alta gaurica mica, situata deasupra vaginului care se numeste deschidere uretrala si prin acea gaurica fac fetele/femeile "treaba mica".

| johnbucuresti a răspuns (pentru IMME):

Incultule
sunt gauri separate

| Black_Kalașnikov_2002 a răspuns:

Hei Daniela? Imi dai add pe fb sa vorbim despre chestii erotice chiar as vrea sa vorbesc cu o fata despre asa ceva! Fb : Kalașnikov Black