| crazysour a întrebat:

Buna,de vreao 3 saptamani s-a despartit iubitul de mine cu care eram de un an.anul asta a inceput facultatea de medicina si a hotarat ca el e mai mult un om care sa se dedice unei cariere, nu unei familei si caruia ii place libertatea. spune ca inca are sentimente pentru mine si vrea sa ramanem prieteni.acum cateva zile mi-a scris, cerandu-mi ajutorul la ceva si mi-a dat sperante cum ca ar vrea sa ne impacam.cand a zis ca nu, a vazut cat de mult m-a ranit asta si a zis ca nu o sa-mi mai dea sperante.eu stiu ca o sa realizeze ca a facut o greseala si ca nu trebuie sa se desparta de mine, dar oare o sa-mi scrie daca stie ca acest lucru ma raneste? el este foarte orgolios

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este adevarat faza cu cariera. Care este misiunea unui doctor? Sa vindece si sa faca oamenii fericiti. El trebuie doar oamenilor sa se dedice, ori in cazul tau, spune-i ca va ajunge un doctor de ''duzina''. O sa vina oameni la el, o sa-i vindece, iar ei vor spune : ce sotie norocoasa ai!
Stii ce va raspunde : Eu nu am sotie si nici copii.Si nici pe nimeni n-am iubit, cine iubeste nu frange inimi. Mai sunt si doctor. La batranete nimeni nu-mi va calca pragul fiindca eu m-am dedicat carierei. Sper ca copii dumneavoastra sa se bucure ca au parinti. Ai mei nu exista.
Si contrazice-l, fa-l sa sufere, sa vada ce a pierdut. Baga-i cateva motive d-astea. Si nu plange in fata lui, o sa vada ca ai o slabiciune in fata lui.

8 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

OMUL NU ESTE PROIECTAT SA FIE MONOGAM, medicina cere dedicatie, pasiune si libertate, un medic care se respecta nu pierde timpul cu familie el isi vede de cariera sa si ajunge foarte mare. si distractie pe masura pentru ca ca medic se castiga bani mai ales daca pleaca afara

| neutrino a răspuns:

Adesea pui aceasta intrebare, intr-un fel sau altul. El are acum alt drum, iar tu nu vrei sa intelegi ca nu mai esti pe lista lui de prioritati, decat atunci cand are nevoie de tine. Asteapta tu pana cand iti va scrie el ca a gresit!

| SkyPilot a răspuns:

Nu te lua dupa ce spune el, ramaneti prieteni dar alte sentimente nu are pentru tine. Nu va reveni la tine, nu-ti mai face iluzii. Ti-a dat un motiv de despartire ca sa iti fie tie mai usor. Stiu ca nu este ce vrei sa auzi, dar ar fi timpul sa accepti realitatea asa cum este si sa iti vezi de viata ta.

| Felys a răspuns:

Cauta-ti pe altul, nu are sens sa te mai gandesti la fostul, nu se va mai intoarce la tine niciodata

| Lawliet14 a răspuns:

E cel mai jalnic motiv pe care l-am auzit vreodata. Imi pare rau de tine, dar e un motiv jalnic! Nici eu nu cred ca revine la tine.

| frostxtq a răspuns:

Nu vei putea fii doar prietena cu un om pe care il iubesti pentru ca in fiecare gest dragut al lui tu vei gasi o speranta si te vei agata de tot ce iti ofera, de fiecare cuvant pe care il spune, chiar daca e doar amical.
Daca totusi mai tine la tine, probabil ca o sa iti mai scrie, insa tu nu trebuie sa interpretezi acest lucru ca pe o declaratie de dragoste. Gandeste-te ca nu va mai fi nimic intre voi. happy

| e1xtz a răspuns:

El a luat-o pe un drum si tu trebuie sa iti gasesti altul separat.Tu astepti sa iti spunem noi ce vrei sa auzi, dar daca se mai intoarce la tine va fi doar momentan, sa petreaca vacanta cu tine, momente de plictiseala sau ceva, dar la tine nu se mai intoarce.Deci, cu cat amani mai mult si nu iti separi gandurile de el, cu atat mai tarziu vei fi din nou bine.

| wasilika24 a răspuns:

Nu-i tragre atentie si o sa vezi ca o sa atraga el singur la tine dai putin timp sa inteleaga ca fara tine nu poate