| abbyralu96 a întrebat:

deci am nevoie de ajutor.ma doare extraordinar de tare atunci cand fac dragoste cu iubitul meu. abia abia intra ..cred ca e prea mare.ce ma fac?

Răspuns Câştigător
| ZuzuMissy a răspuns:

CAti ani ai in primul rand? si faceti sex direct sau aveti si preludiu? te uzi ...sunt multe alte lucruri care conteaza...lasa un mesaj pe privat cu toate detaliile si te pot ajuta cu mai multe sfaturi

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te duci la ginecolog. Cel mai probabil ai o infectie genitala care nu iti permite suficienta lubrifiere si nici relaxarea necesara. Extrem de rar un penis este prea mare, de-abia peste 20 de centimetri, iar barbatii care au acest handicap stiu deja si se comporta ca atare.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Preludiu prelungit, si abia cand te simti uda in interior, si suficient de excitata, abia atunci il lasi sa intre, dar usor, treptat, cu miscari de du-te vino fine, si mai folositi si lubrfiant de caliatate, Durex gel gasiti la orice magazin mai rasarit! Daca nu faceti asa, risti sa faci rani si chist, mai tarziu, ai mare grija!

Vezi, de aceea nu e deloc "ideal" sa intri in casatorie fara proba de ceva durata, altfel poate fi chin si jale.

| VadTot a răspuns:

DE preludiu ai auzit?

| buzeduulci a răspuns:

Schimba-l laughing

| ZEU93 a răspuns:

Zi-i sa mai taie din ea...

| Wihox a răspuns:

Te lauzi la prietenele tale ce mare e laughing

| Emilian65 a răspuns:

Faceti preludiu mai lung si apoi sa incerce sa intre usor, sa aiba rabdare sa te obisnuiesti cu scula lui si apoi sa intre si sa actionezca atare.

| Alcyon a răspuns:

Vaginul este elastic si se muleaza dupa penisul partenerului. Daca nu o are cat un negru, peste 20 de cm, nu-i normal sa te doara. S-ar putea sa ai o afectiune ginecologice de care nu stii, prin urmare n-ar strica sa mergi la un ginecolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prea mare? nu-mi vine sa cred. unul s-a dus sa i-o taie doctorii, fiindca il impiedica la mers.l-au anesteziat, dar au uitat sa-l intrebe cat sa i-o lase de lunga, asa ca au intrebat asistentele si studentele stagiare si practicante; toate au spus ca; mai bine ii lungim picioarele domnu doctor?

| NameHarris a răspuns:

Este negru?laughing

| GeorgyGirl a răspuns:

Luati-o usor folositi lubrifiant si el trebuie sa te inteleaga!

| Alex_Bodringa_1984 a răspuns:

Fiecare surub are piulita lui. incearca sa il faci sa nu mai fie grabit. preludiu prelungit asta inseamna ca si el sa te linga si daca zice nu inseamna ca e un prost care profita. foloseste lubrifiant nu rade nimeni de tine daca iei. incearca sau pune-l pe el sa te deschida mai intai cu degetele
(a se spala bine cu apa si sapun "degetele, mainile" ) sexul cum am mai spus cuiva nu e o cursa catre finish ma rog unii barbati asa cred. vad ca aia care au noroc la femei. fii mai relaxata acordati mai mult timp sexului

| BILIONERA a răspuns:

Pai nu e ceva grav... mai ca trebuie sa folosesti un persevativ si sa incerci sa te obisnuiesti cu durerea... tat bafta funda?

| Marius_Adrian_Ionescu_1990 a răspuns:

Mai taie din ea da-o dracu! laughing

| abbyralu96 explică:

cu preludiu..si e extra mega ud...nu stiu ce are..sau poate am eu ceva.varsta eu 18 el 27

| abbyralu96 explică:

E cat se poate de toman.si nu ma laud.am doar o problema

| abbyralu96 explică:

E cat se poate de roman.si nu ma laud.am doar o problema