| valentinaS a întrebat:

Buna dragii mei! In luna aprilie v-am mai cerut sfatul in legatura cu relatia mea dar acum totul s-a terminat intre mine si prietenul meusad. Mi-a dat papucii pentru simplul fapt ca nu acord importanta lucrurilor minore si ca sunt prea imprastiana(in sensul ca sunt stangace). Am fost impreuna aproape 2 ani de zile dar relatia a inceput sa scartaie in urma cu 6 luni cand v-am cerut sfatul.El spune ca ma iubeste dar pana acum am crezut ca un om cand iubeste cu adevarat este in stare sa lupte pentru a salva relatia nu pentru a o distruge. Nu cred ca ma insealat pentru ca eu nu am simtit acest lucru, dar nu ii inteleg decizia. Mi-a spus ca nu ma vrea sa lupte pentru ceva ce crede ca nu va avea niciun viitor. In urma cu ceva timp i-am comunicat ca mi-a dorii ca relatia noastra sa treaca la un alt nivel, in sensul sa ne acordam mai mult timp unul altuia sa ne vedem mai des (nu de 3 ori saptamana si atunci tras de maneca). Nu stiu ce sa fac, il iubesc foarte mult dar am nevoie de un sfat din partea voastra si o parere bineinteles.

Răspuns Câştigător
| Bubu4 a răspuns:

Pai de acum nu ai altceva de facut decat sa iti vezi de propria viata, sa ai grija de tine si sa nu iti mai pese de el ..ar trebui sa incepi sa fii mai egoista, sa te gandesti la tine pentru ca el deja a facut acest lucru. Daca ti-a zis ca nu mai vrea sa lupte pentru ceva ce crede ca nu va avea nici un viitor, ar trebui sa mergi mai departe ..nu are rost ca tu sa tragi pentru amandoi intr-o relatie, pentru ca nu poate fi numita relatie. Ai grija de tine :*

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca ti-a zis ca nu vrea sa lupte pentru ceva ce crede ca nu va avea nici un viitor atunci nu mai are rost sa continuati relatia si sa iti mai pierzi timpul cu cineva care se pare ca nu prea isi da silinta sa fiti impreuna chiar daca tu il iubesti inca

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Incompatibilitate, rutină... SFARSIT.
Degeaba iubesti doar tu, iubirea se imparte in doi.