| MihaelaElla97 a întrebat:

Buna dragilor, ce mai faceti? Dupa toate cele spuse de voi inca am o nelamurire. Acea durere de burta din cate am inteles este din cauza ca trebuie sa imi vina menstruatia, ea inca nu a venit dar problema este ca nu e in tocmai o durere de burta imi simt stomacul greu ca si cum as fi mancat o tona, durerile de cap si unele stari de rau de ce apar? Lamuriti-ma va rog. Va reamintesc inca o data ca pe data de 07.04 am intretinut relatii intime protejat dar iubitului meu in momentul cand ii venea sa ejaculeze se oprea pentru cateva secunde in mine. Poate fi vorba de o sarcina? Va rog ajutați-ma! Dau funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

"Imi simt stomacul greu ca si cum as fi mancat o tona, durerile de cap si unele stari de rau de ce apar? Lamuriti-ma va rog". Aceste stari se pot datora unei indigestii prelungite.In general indigestia se manifesta printr-o durere de stomac si este insotita de balonare, stari de greata, reflux gastric si chiar voma.

Medicamente pentru indigestie: Digest-duo, Emetin, Gastroprotect, Colebil, Fiobilin.Pentru durerile de cap incearca cu Algocalmin, Antinevralgic, No-Spa Diclofenacmi

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă aţi folosit CORECT prezervativul şi l-aţi VERIFICAT după actul sexual ( să NU fie rupt ), atunci NU ai cum să rămâi însărcinată :)

Durerile de burtă/cap/sâni pot reprezenta simptome premenstruale, care apar cu 3-7 zile ( sau mai RAR, chiar cu 10 zile ) ÎNAINTE de a veni menstra - deci, e posibil ca în următoarele zile să-ţi vină menstruaţia!
http://www.sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/sindromul-premenstrual_1047

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Poate fi foarte bine si o sarcina dar este prea devreme pentru asemenea concluzii.

| MihaelaElla97 explică:

Dar uneori simt ca si cum mi-ar ghiorai mațele, de ce?