| nicolle0018 a întrebat:

Buna dragilor, de ceva timp ma macina ceva as dori sa aflu si parerile voastre, de 2 luni pot zice ca m-am despartit de el dupa 10 ani de relatie 5, de casatorie, motivul fiind el infidelitate a2 a oara cu aceeasi tipa la 3 ani dupa ce l-am iertat, innmomentul de fata nu mai simt nimic pentru el, doar ca imi este frica sa il vad cu ea tiinand cont ca locuim in aceelasi oras.Acum 2-3 saptamani la locul de munca am cunoscutnun baiat frumusel foc, cand l-am vazut prima zi,el ma salutat iar in clipa cand l-am privit in ochii s-a inrosit, iar eu am simtit ceva ce nu am simtit niciodata,dupa lunii de depresii de tristete parca in ziua aia totul s-a schimbat, simteam ca el este barbatul care as fi vrut sa il iau de mana si sa fug departe in lume cu el, el in schimb nu ma slabea deloc din priviri, tot timpul imi cauta privirea, imi zambea se facea rosu, nu se oprea sa spuna tuturor cat sunt dd frumoasa, numa mie nu avea curajul, si nu la avut nici cand a plecat, sa imi spuna nimic
Eu nu am facut nimic am inceput sa fiu mai atenta la el, m-au atras gropitele si zambetul lui sarmant, felul lui de a fi cald unic si bland un barbat timid si la locul lui, nu am facut nici un pas catre el pentru ca m-am gandit ca poate nunpot trece peste trecutul meu, si l-as face sa sufar, problema este ca stiu numa cum il cheama si la ce firma lucreaza, din ziua respectiva de cand l-am vazut a lucrat cu mine 7 zile tot timpul am flirtat, viata mea pot zice ca revenit la normal m-a facut sa imi recapat increderea ce mi-o pierdusem datorita unui dobitoc, voi credeti ca m-am indragostit? Ce credeti ca r fi de facut? Sau ce sfaturi imi dati tot timpul ma gandesc numkai si doar la el, doar zambetul lui ce mi sa tiparit ca o imagine imi da putere sa continui viata si razboiul care il am de tras cu fostul, urmand un divort destul de complicat.multumesc

Răspuns Câştigător
| Andreeaa19 a răspuns:

Buna! Nu stiu daca sunt in masura sa iti dau eu niste sfaturi, oricum am si eu povestea mea de dragoste cAre..nu a fost tocmai ok.
Poate ca încă mai simti ceva pentru fostul încât nu poti sa il vezi cu acea femeie pe strada,sau poate te doare ca v-ati despartit pentru ea si ca pe el nu il interesează de tine,de despartirea voastră,de anii de relatie pe care i-ati petrecut împreună. Îmi pare rau!
Cat despre noul bărbat din viata ta,probabil ca dupa atata timp de singurătate si tristete cauti un suflet bun lângă tine,căruia sa i te destainui,sa ai cui sa ii spui problemele,sa te simti iubita,apreciata,respectata si protejata.
Poate chiar te-ai îndrăgostit! Eu iti recomand sa vorbesti cu acest bărbat,sa iesiti la o cafea si sa discutati,nu începe din nou o relatie foarte repede, întâi cunoașteți-vă, vorbiti, spuneți-vă unul altuia ce aveti pe suflet si poate se va infiripa o relatie frumoasa intre voi doihappy.
Sper ca te-am ajutat, măcar cu doua/trei vorbe. Mult succes!

| nicolle0018 explică (pentru Andreeaa19):

Andreea 19 Multumesc! Pentru incurajari, voi astepta sa vina el, sunt sigura ca va reveni in viata mea la momentul potrivit, asa cum a venit prima data, cat despre fostul mi-ar provoca o mare scarba daca l-as vedea, in rest nimic mai mult, deoarece acumbimi dau seama, squ stiam de mult ca nu-i pentru mine dar ma complaceam intro relatie, doar de a nu fi singure, din obisnuinta, primul om din viata mea, si toate cele, cat despre povestea ta de dragoste imi pare rau sa aud ca ai avut una aproape similara cu a mea.

| Andreeaa19 a răspuns (pentru nicolle0018):

Da,stiu cum e. Asa m-am complacut si eu intr-o relatie unde nu era de fapt locul meu.
Iti multumesc pentru fundahappy si sper sa iti fie mai bine de acum încolo, sti cum e, daca nu dai cu capul, nu te deștepțihee hee.

| Lawliet14 a răspuns (pentru nicolle0018):

Mult sanatate si fericire! In viata suntem responsabili de alegerile facute. La fel si loialitate e foarte importanta.

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Traieste-ti viata si incearca sa-ti realizezi visul alaturi de acea persoana. Te sfatuiesc sa lupti, sa nu abandonezi chiar daca pe moment pare mai greu. Cauta-l, gaseste-l si incearca sa fii tu cea tupeista.Lasa eticheta deoparte.Succes.

| neutrino a răspuns:

De facut, lasa-l pe el sa faca, dar vezi ca nici el nu este unicul, asa cum nici sotul nu a fost.

| Emilian65 a răspuns:

Incearca sa-l apropii mai mult de tine si ai sa vezi ca totul va fi bine.

| Lawliet14 a răspuns:

Ce ai tu e un simplu "crush", nu e iubire. Arunca-te daca vrei, dar mai stiu eu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traieste-ti viata! Daca respectivul este atat de timid pe cat spui, poti astepta mult si bine sa dea vreun semn.

Ai trecut prin multe, nu mai esti o pustoaica care se teme sa spuna lucrurilor pe nume. Eu zic sa faci tu primul pas, incearca sa dai de respectiv, propune-i sa iesiti undeva si, daca il gaesti simpatic, fa-l barbat. Esti o femeie libera, poti face asta fara probleme. Daca va merge treaba si se va dovedi ca va intelegeti, foarte bine. Daca nu, balta mai are peste. Dupa cum am spus, nu-ti fie frica sa traiesti. Treci prin cat mai multe si incearca sa simti cat mai multe pentru asta e singura moneda de schimb a vietii. Nu evita tentatiile acum, pe masura ce imbatranim, incep tentatiile sa ne evite pe noi. Ai grija de tine.

| nicolle0018 explică:

Multulesc tuturor pentru mesaje si incurajari, eu oricum traiesc in afara de 7 ani, nu sunt in ro, iar tipul nu este roman, iar in ultimele 2 zile am avut parte numa de surprize neplacute din partea dnului cu care am fost, un ipocrit un las si un egoist cum nu m-am gandit niciodata in viata mea ca exista asasemenea oameni, defectul meu este ca eu am impresia ca totii sunt ca mine.Cat despre acel frumusel la care imi fuge mereu gandul cand creierul are nevoie de putina relaxarehappy normal va veni zilele ce urmeaza deoarece este nevoie sa revina sa verifice si sa lucreze ceva pentru mine, fix de 2 zile s-a stricat ceva iar el trebuie sa vina sa repare, uneori stau si ma intreb de acum 2 zile trecutul ma rascoleste si imi da batai de cap, iar in aceelasi timp tot de 2 zile la lucru este nevoie ca el sa vina sa verifice ce s-a stricat, sa fie o pura coincidenta? O prostie in capul meu sau din nou sa fie el care ma scoate din stare de depresie in care reintru? va lultumesc inca o data!