| Kyrukai a întrebat:

dupa ce am citit mai multe intrebari de prin zona aceasta a dragostei si sexului am ajuns sa ma intreb daca nu cumva relatiile dintre baieti si fete s-au denaturat de-a lungul timpului? Eu sunt baiat si am sa vorbesc din perspectiva mea caci nu stiu cum este din cealalta perspectiva. Ma gandesc ca un copil este asaltat de prea multa sexualitate si de ideea gresita ca femeia e un bun de consum inca de la varste fragede, de exemplu reclama la biscuiti in care un biscuite se rostogoleste pe corpul unei femei goale, peste tot unde te uiti se "vinde" femeia ca un produs, ca un "enhancer". Ai un produs care nu se vinde si nu stii ce sa faci? Baga si fa-i o reclama cu niste femei imbracate cat mai sumar sau deloc daca se poate si s-a rezolvat. Muzica? Mai trebuie sa vorbim de videoclipurile din ziua de azi? Mi se pare ca sexualitatea, senzualitatea si femeia sunt prea folosite in orice si tind sa cred ca are un efect dezastruos asupra relatiilor de iubire dintre un baiat si o fata. Inainte cu ceva ani cand inca nu era asaltul acesta pe toate caile situatiile stateau putin altfel intrucat baietii si fetele incepeau totul printr-o prietenie fara presiunea aceasta uriasa a sexului, un baiat si o fata se cunosteau se imprieteneau si apoi cu timpul daca se placeau se si iubeau. Acum e pretutindeni presiunea aceasta a sexului, toti o fac numai eu nu si alte chestii de genul ce duc dragostea ca act suprem al exprimarii iubirii fata de o alta persoana la nivelul unui sport sau nu stiu cum sa numesc, ceva lipsit de sentiment adevarat, multi ajungand sa faca sex doar din cauza anturajului ca toti au facut-o, din cauza ca vad peste tot si vor sa vada si ei cum e desi nu sunt pregatiti nici psihic nici emotional. Multi uita de emotiile si trairile celuilalt si de aceea ajungem sa vedem atatatea sinucideri la TV pe motiv ca iubitul sau iubita nu mai vrea. E ingrijorator ce se intampla, cel putin pentru mine. Femeia mai e o floare gingasa ce trebuie hranita cu iubire pentru a te bucura de splendoarea ei radianta sau e doar un produs de larg consum ce il folosesti si apoi mergi mai departe? Stiu ca sunt mai multe intrebari in ceea ce am scris si probabil ca nici nu e o mare claritate in ceea ce am zis dat fiind faptul ca sunt putin obosit, e mult de spus si discutat pe subiectul acesta.

Răspuns Câştigător
| NickiMinaj a răspuns:

Pai e un efect firesc, tinand cont de natura umana, doar ca totul pare foarte "pe fata", pentru ca nu mai exista cenzura/comunism/orice alta forma de banare a sexualitatii in mod public.
Eu intotdeauna am fost de parere ca vremurile se schimba, si nu oamenii si pana la urma asta e societatea in care traim, cel mai inteligent supravietuieste adaptandu-se. Un barbat care priveste femeia ca pe un bun de consum ar fi facut-o si in perioada Inchizitiei, doar ca nu ar fi aratat-o, iar unul care pretuieste gingasia si frumusetea ei, nu va inceta sa o faca doar pentru ca exista niste baieti care profita de metoda asta de marketing usor vulgara, desi eficienta.

2 răspunsuri:
| Adyr0 a răspuns:

Din pacate sunt prea putini care gandesc ca tine, iar cei care gandesc asemanator sunt luati drept prosti si subiecte de glume proaste de catre cei care folosesc femeile ca un bun de cosum. Dar nici sa devii prea sensibil cu ea nu e bine, ca totusi o femeie vrea un barbat nu o alta femeie.

| narcisa a răspuns:

Ai perfecta dreptate iar fetele din ziua de azi se imbraca cat mai provocator dar tot ele se mai intreaba de ce nu le lasa baietii in pace. iar unii baietii sunt impreuna cu unele fete doar pentru a se lauda ca au o prietena care arata trasnet.