| nobody_9468 a întrebat:

Dupa fiecare act sexual am o secretie alba.Prietenul meu imi zice ca stau bine cu hormonii ca de fiecare data am orgasm, nu e asa! O singura data am avut!laughing
Este normal sa am acea secretie? In ultimul timp am cam des...Nu ma duc la ginecolg, nu va tocititi degetele degeaba daca aveti de gand sa spune-ti astahappy.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, pai se poate de la cum te exciti, te umezesti si ai o secretie care e normala, toate fetele au secretie dupa actul sexual, nu neaparat daca ai avut orgasm; totusi sa stii ca secretia aceea poate indica o infectie in cazul in care este mai ambundenta, ai cumva mancarimi, acea secretie daca are miros neplacut, se poate sa fie o infectie dar nu neaparat, depinde...
Daca numai dupa actul sexual ai acea secretie nu cred ca trebuie sa iti faci griji, si eu am asa ceva, dar daca ai in timpul zilei si dupa ce urinezi de asemenea ai secretia aceea insotita de un miros neplacut, posibile mancarimi sau usturimi, atunci poate fi vorba de o infectie numita candidoza.
Candidoza trebuie tratata; bafta.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate ai o infectie. Nu te duce la ginecolog, in timp se va agrava si nu va mai fi nimic de facut. In sensul ca n-o sa mai poti avea copii si, posibil, nici viata sexuala normala. Nu e mare lucru, pana la urma.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu cred ca e normala secretia aia.Prima data ma gandeam ca poate te referi ca te uzi dar cred ca atata lucru iti dai seama si tu (care e diferenta).

Prietenul tau se da cocos!

Mergi la ginecolog.Ai inceput viata sexuala, primeste si responsabilitatile!

Ai grija, ca daca o faci neprotejat, e foarte probabil sa te fi pricopsit cu vreo BTS de la iubitul tau!

| Derye a răspuns:

Nici sa nu te duci. Pana la urma, e doar viata ta in joc, nu? Ce conteaza, o viata acolo, tu esti pisica mai ai 8 straight face

| andradat a răspuns:

Nimeni de aicia nu iti vrea raul, nu vreau acum sa te sperii doamne fereste, dar daca ai cancer tu tot sus si tare sustii ca nu mergi la ginecolog?
Orgasm nu este, prietenul tau abereaza prea tare, probabil e secretia aia si iti curge probabil si in timpul sexului dar tu iti dai seama de asta numa dupa sex. happy
Succes si mai bine stai acasa decat sa te duci la ginecolog si sa fie totu bine stii?hee hee

| Dan a răspuns:

S-ar putea sa ai surprize daca nu mergi la un doctor. Noroc! happy

| BoBoLiNo92 a răspuns:

Cam nasol daca prietenu` nu te satisfacehee hee Dkt un orgasm sa iti provoace? laughing E gravhee hee Ata ete. Se mai intamplahee hee Oricum du-te la doctor... Si Secretia aia poate sa fie de la orgasm... Fi si tu putin mai explicita. In timpul actului sexual iti vine secretia aia? Si cand iti vine te gadila si te excita si aproape ca te urci pe pereti? Raspunde sa stiu daca e ce cred eu.

| vasiledumitru a răspuns:

Nu cred ca este normal sa faci sex.
Deja a inceput sa-ti para rau ca faci sex, si in viitor iti va parea si mai rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca ai venit...