| anduktz a întrebat:

e ceva rau daca nu mai cred in iubire dragoste bla bla si stau cu bieti gen cica relatie serioasa doar ca sa nu fiu singură si pt sex?

12 răspunsuri:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Fiecare are libertatea de a crede in ceea ce doreste, si sa faca ceea ce simte, ca tot tu tragi pentru greselile tale, dar ai grija sa nu regreti dupa sad

| Salahadin73 a răspuns:

Si...unde locuiesti?

| RAY a răspuns:

Nu e absout nimic rau,in primul rand e foarte bine ca nu crezi asta inseamna ca ai fost dezamagita si ai realizat ca baieti de varsta varsta vor doar sex si ce nu-i adevarat in asta?
eu cred ca ai o gandire buna, rationala, de fapt cu toti avem interese in asa zisa realatie, orice baiat/barbat va sta pentru sex cu o fata ca ne mintim ca nu-i asa sta in ipocrizia care ne defineste ca specie, numa sa nu iei vreo boala sau gravida

| neutrino a răspuns:

E de bine.

| minrest a răspuns:

Ca nu mai crezi in iubire si dragoste in acceptiunea curenta e un lucru bun, e chiar foarte bun pentru ca iluziile, oricat de placute, ne fac numai rau. Dar intr-o relatie asa cum o descrii vei sfarsi prin a te implica emotional. Sarut mana.

| SkyPilot a răspuns:

Iti bati joc de viata ta. Esti prea tanara ca sa ai o astfel de atitudine.
Dar e viata ta, faci ce vrei cu ea.

Răspuns utilizator avertizat
| Țoglă a răspuns:

Îi bine atâta timp cât și ție îți place.Depinde de vârstă în general.

| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Din punctul meu de vedere nu prea e ok. Si in povestea privita de la mine de aici, pare ca te cam acapareaza un pic sexul. E doar o chestie care poate fi controlata, vinde de la creier, in rest corpul nu sufera insuportabil. Iti poti creea si o reputatie proasta. Incearca sa stai si o perioada singura sa vezi cum iti va fi!

| nicoalusoby a răspuns:

Cu siguranta nu ai gasit inca baiatul potrivit pentru tine. cu siguranta cand vei cunoaste pe cineva la care o sa ti cu adevarat o sa crezi in dragoste. pana atunci nu e nici o problema e normal sa ai pe cineva langa tine doar sa nu iti bati joc de ei sa ii faci sa creada ca ii iubesti enorm de mult. bafta

| GgAnett a răspuns:

Fa ce simti tu ca vrei sa faci scumpa, daca tu asa te simti bine nu vad de ce ar trebui sa faci contrariul. Poate peste cativa ani vei fii curioasa si iti va parea rau ca nu ai incercat

| Sunshine23 a răspuns:

Poti crede in absolut ce vrei tu si sa faci absolut ce vrei tu. E viata ta, faci ce vrei cu ea. Traim intr-o tara libera, in care avem dreptul sa credem si sa nu credem ce vrem noi. Aici depinde la ce te referi, poate pentru tine poate parea normal, dar pentru Vasile de exemplu ii poate parea o chestie complet anormala.
Eu zic ca nu e nimic rau, dar o relatie bazata pe sex, nu va fi niciodata o relatie frumoasa, mai ales daca nu ai sentimente pentru acea persoana.
Acum gandeste-te ca vrei sa-ti intemeiezi o familie, o sa faci copii si o sa ramai cu un barbat. Cum o sa traiesti tu in viata de zi cu zi stiind ca nu simti nimic.
Oricum, iubirea exista. Iubirea nu poate fi doar intre o femeie si un barbat, ci si in familie.winking