| lacri_4344 a întrebat:

e prima oara pe acest site, nu prea stiu cum functoneaza; happy am si eu o intrebare, va rog daca ma puteti ajuta.La sfarsitul lunii februarie am renuntat la anticonceptionale din cauza unor probleme la nivelul sanilor, dupa incetarea lor durerea de sani mi-a trecut, in 3 aprilie trebuia sa-mi vina menstruatia dar aceasta mi-a intarziat pana pe 20 apr. si atunci cand a venit a fost "foarte" abundenta insotita de ameteli, dureri groaznice de burta si voma.este normal? in toata perioada o data nu m-am protejat(cu prezervativ) dar ejacularea a fost "afara", stiu ca exista riscuri in acest caz.Este posibil sa fi facut un avort spontan si sa nu fi stiut de sarcina? Va multumesc

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa fi facut un avort spontan dar ma indoiesc. Sunt convinsa ca data fiind situatia, ai fost la ginecolog dupa 10 zile de intarziere (ca orice femeie normala), si medicul ar fi suspectat sarcina. daca ai facut consult ginecologic si ecografie can era necesar, poti sti sigur ac nu erai insarcinata.

| bianca9422 a răspuns:

Medicul care ti-a prescris anticonceptionalele trebuia vizitat cand durerile de sani au inceput sa apara

nu te poti lasa asa dupa o zi pe alta de anticonceptionale fara sa vizitezi medicul si nici nu poti intretine relatii sexuale neprotejate

chiar nu am cu ce sa te ajut.

mergi chiar maine la medicul ginecolog!

| niki a răspuns:

Nu,stai linistita.din cauza ca ai renuntat la anticonceptionale ti s-a intamplat asta, nu e nimic grav, luna urmatoare o sa fie ca de obicei.sunt dereglarile hormonale...

| yasemin a răspuns:

NUU stai linistita.aceste tulburari sunt din pricina faptului ca ai renuntat brusc la contraceptive.parerea mea e ca daca vrei sa continui sa iei pastile sa te duci la medic sa iti faca niste dozari hormonale ca sa iti prescrie anticonceptionale ce nu te vor afecta in niciun fel.

| lacri_4344 explică:

Anticonceptionalele nu le-am lasat de capul meu,cand au aparut durerile la sani am fost la medicul ginecolog,am facut ecografie mamara si el mi-a recomanadat sa renunt la pastile, nu le am intrerupt, am terminat folia si dupa aceea pauza de 7 zile nu am mai luat altele.