| alinathebest a întrebat:

e vorba de un baiat care l-am cunoscut cand am inceput scoala, el ma place (sau ma placea), mereu venea la mine sa iesim afara, a sps ca imi compune un cantec, si a zis ca ma iubeste si daca vreau sa fiu cu el. Eu am zis ca trebuie sa ne mai cunoastem si apoi daca e ceva (si eu il placeam). Am vorbit multe zile despre gusturile noastre si nu avem nimc in comun. Dar eu ma tot indragosteam de el si am hotarat sa ii spun si eu ca il iubesc. Iar cand i-am zis ca si eu il iubesc nu a zis nimic si si-a bagat castile in urechi. L-am intrebat daca vrea sa il las singur si a zis ca da.Eu am plecat si de atunci nu a mai vorbit cu mine.
Am aflat de la un pieten de al lui ca el mai place o fata i nu stie pe cine sa aleaga. Eu de atunci m-am suparat, dar nu i-am zis ca mi-a zis prietenul lui, pentru ca el a zis sa nu ii zic. Si de cand i-am zi ca il iubesc nu a mai vorbit cu mine si nici eu cu el, desi suntem in aCeiasi clasa
Ce ar trebui sa fac in continuare?

Răspuns Câştigător
| EmiliaWho a răspuns:

Saracii de voi! Daca tie iti mai place de el ar trebui sa-l bagi in seama si sa discutati pe tema asta.Nu trebuie sa te certi cu el sau cu fata pe care el o place; discuta calm si fara a o lua pe ocolite. Spune-i din nou ca il placi si intreaba-l daca ar vrea ca relatia voastra sa evolueze.
Iti urez mult noroc si sper sa va mearga!

4 răspunsuri:
| Paula007 a răspuns:

Ar trebui sa nu te mai bazezi pe zvonuri si sa vorbesti cu tipul in cauza, tu, personal. nu mesaje, posta, mess sau alte ..metode indirecte de comunicare. Daca sentimentele tale sunt asa..intense, merita sa ti asumi riscul unei conversatii intre 4 ochi, nu? si intreba l direct, daca ar mai vrea sa fiti impreuna sau nu? thinking mare chestie.

| GummitsaxXx a răspuns:

Daca inca iti mai place de el...Baga.l in seama pe mess..ma rog..si intreaba.l ce s-a intamplat cu el? ..Sa suparat pe tine sau cva..genu` asta happy si va ve.ti impaca happy!

| HyperionCo a răspuns:

In primul rand, nu poti iubi pe cineva fara macar sa-l fi sarutat vreodata. Cel putin la varsta ta (presupun ca ai sub 25 ani) nu. Ceea ce simti tu, e o atractie foarte mare, insa preferi sa ii spui "iubire" pentru ca suna mai frumos. E posibil ca (virgula) ceea ce e intre voi sa fie doar o simpla atractie trecatoare (mai ales ca, dupa cate spui, nu aveti nimic in comun). In continuare cred ca ar trebui sa-l intrebi de ce lucrurile stau asa intre voi si de ce s-a distantat. Daca nu-ti va raspunde sau iti va raspunde sec, incearca sa-l uiti si sa cauti pe altul. O seara frumoasa!

| masterofdark a răspuns:

Sa lasi singur pentru ca te a inselat pentru ca cand a ubit inca o fata