| wannabeyourlover a întrebat:

Este un baiat la mine in liceu, la o clasa paralela (tot a 10a ca si mine) care de fiecare data cand ma vede pe hol se uita atent la mine cateva secunde si zambeste asa discret si misterios, dupa care isi intoarce privirea...si cam atat. Niciodata n-a dat semne de mai mult. Ce sa inteleg din asta? E frumusel si pare super de treaba, dar cred ca e putin mai timid cu fetele, nu stiu ce denota gesturile lui...

4 răspunsuri:
| BeAmazing a răspuns:

Cand mai trece pe langa tine si vezi ca se uita la tine, uita-te la el si saluta-l, dupa treci mai departe. Probabil prima data nu te va saluta inapoi pentru ca va fi socat ca l-ai salutat (desi nu-l cunosti) laughing.
A doua oara cand va intalniti ar trebui sa te salute el, dar daca nu o face, tu decizi daca il saluti iar sau nu.
Mult succes!

| neutrino a răspuns:

Poate fi prea timid pentru a fi capabil de a face lucruri normale.

| SkyPilot a răspuns:

Daca nu te place, te considera cel putin interesanta. As opta insa catre prima varianta. Poti sa ii intorci pentru inceput zambetul misterios daca vrei sa te joci un pic cu el. Daca iti place si vrei sa grabesti lucrurile, priveeste-l in ochi, zambeste-i si saluta-l cand mai face asta. Nu ii da prea mult, lasa-l pe el sa te atace happy

| TanteMarianne a răspuns:

Ba poate te place. dar e saracu de el timid. incearca si tu sa-i dai de inteles ceva ca-l placi ca poate are mai mult curaj sa ia legatura cu tine. sau du-te la el in clasa si uita-te prin clasa( doar uita-te asa ca la muzeu ) ca poate te observa la un moment dat. sau uite ce prostii fac eu. incearca sa aflii ce profi are. dupa du-te la profii aia si intreaba cum e tipul, nu la scoala la ce note are. ci asa ca fire. stii cum il cheama? cauta-l si online.
acum nici sa nu flirtezi cu el la maxim ca o gaina beata. discret totusi ca nci nuprea va stiti. dai si tu un semn ca poate mai prinde incredere in el.