| Violetabxnxnss a întrebat:

Este vreo problema daca nu am mai avut contact sexual de o luna si inca iau anticonceptionale? M am certat cu iubitul meu dar m am gandit sa nu le intrerup deoarce poate va mai exista o sansa de impacare.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista nicio problema daca folosesti AC fara sa ai/sa practici o viata sexuala activa. In multe cazuri aceste produse (AC) se prescriu/folosesc de fete virgine in scop terapeutic pentru rezolvarea unor afectiuni medicale/ginecologice, sau in vederea corectarii/reglarii ciclului menstrual. In consecinta le poti folosi in continuare fara nicio restrictie de ordin medical.

3 răspunsuri:
| 4psiho a răspuns:

Nu ai absolut nici o problemă.
Dacă AC nu ți-au fost prescrise ca și tratament le poți întrerupe.

| keepcalm99 a răspuns:

Nu e nici o problema. Dar totusi daca iei prea mult timp AC mai dai in altele.

| Violetabxnxnss explică:

Si mai am o problema. Daca nu ejaculeaza in mine si iau AC se intampla ceva?
Eu le iau sa fiu sigura ca nu raman insarcinata.