| Marria666 a întrebat:

Eu am avut acum 2 luni un partener care mi-a introdus 2 degete in vagin( cel mijlociu si inelarul) pentru a ma satisface, dar ne-am despartit.
Acum am alt partener care m-a intrebat daca sunt virgina eu i-am spus ca da ( nu stiu de ce i-am spus asta deoarece nu sunt sigura ). Acum cateva zile m-a intrebat daca vreau sa intretinem relatii sexuale, iar eu i-am raspuns ca trebuie sa ne cunoastem mai bine, deoarece nu stiu daca sunt sau nu virgina si nu as vrea sa creada ca l-am mintit. M-am interesat pe net si am vazut ca dezvirginarea se produce dupa introducerea unui penis in vagin.

Eu mai sunt virgina?

Daca da, in timpul actului sexual o sa mai sangerez?

Multumesc anticipat!
Funda!

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Himenul este perforat pentru a putea scurge sangele menstrual,e posibil sa nu se fi rupt himenul in special daca nu te-a durut atunci si nici nu ai sangerat, pe de alta parte nu este obligatoriu sa sangerezi la desvirginare, multe fete nu sangereaza, daca vrei sa fii absolut sigura poti merge la un medic ginecolog sa iti spuna sau cauti pe net cum arata himenul si cu o oglinda incerci sa iti privesti propriul himen sa vezi daca mai este sau nu la locul lui, himenul este situat la intrare imediat deci ar trebui sa poti vedea cu o oglinda

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu mai esti virgina, doar ai avut contact sexual (masturbare de catre partener), deci ai mintit clar. Nu stii daca himenul este rupt sa nu, dar asta nu conteaza. pana la urma, daca ai himen elastic, el se va rupe la prima nastere, chiar daca pana atunci vei avea contact sexual cu 100 de barbati. banuiesc ca pe logica intrebarii, tu vei spune fiecaruia in parte ca esti virgina, nu? daca vei sangera, asta va veni in sustinerea minciunii tale, dar nu va fi nimic mai mult. Sincer, nu vad ce rost ar avea sa te culci cu un barbat caruia nici macar nu ii poti spune adevarul, mi se pare o umilinita terbila si o pierdere de timp stupida.

| mariaariamaron a răspuns:

Dacă atunci când ți a băgat degetele in vagin, ti a curs sânge( ti s a rupt himenul) practic nu mai ești virgina. Dar poți să ii spui liniștită ca mai ești virgina deoarece după mine mai ești virgina până când îți introduce prietenul tău penisul in vagin.