| Iamnotme a întrebat:

Bună happy.
Eu nu am o întrebare, ci aş dori un sfat. Deci, este un băiat, pe care îl plac de vreo 3 ani, şi cu care doar acum am început să vorbesc. El mi-a dezvăluit că şi el mă place cam de când m-a cunoscut, eu la fel, şi aşa mai departe. Acum suntem împreună, dar problema este că el a suferit mult, şi cam din toate relaţiile a ieşit naşpa, a fost dezamăgit de prea multe ori ca să mai creadă că o fată chiar vrea ceva de la el. Şi eu chiar vreau, având în vedere că îmi place de atâta timp de el, şi chiar nu vreau să îmi bat joc, vreau o relaţie cu el sad. Dar el nu poate să pună suflet, şi e mai rece, indiferent. Şi eu aş vrea să fiu aşa, dar nu pot, m-am ataşat de el, şi acum îmi pare rău. El a zis că nu a observat că îl plac, deşi am fost la el, şi i-am zis tot ce simt.
Nu ştiu ce să fac, nu ştiu dacă are rost să lupt, să îi demonstrez că, chiar vreau cu adevărat ceva de la el, sau să îi dau pace. De fapt, nici nu ştiu cum aş putea să îi demonstrez asta, eu m-am gândit că timpul le va rezolva pe toate, dar cu trecerea timpului, şi eu mă ataşez mai mult de el, ceea ce nu e bine pentru că poate eu sunt cea care va ieşi naşpa din relaţia asta.
Deci, ce să fac?
Nu îmi convine că e aşa rece, dar în acelaşi timp îl înţeleg, aş putea să accept chestia asta.
Cum să îi arat că îmi pasă de el? Fără să par prea disperată...

Răspuns Câştigător
| Mussette a răspuns:

Chiar daca a avut esecuri in dragoste, fi sigura ca nu va imbatranii singur.
Chiar daca ti se pare rece si indiferent, nu cred ca e asa in sufletul lui.
Daca de fiecare data a iubit, asa va fi si acum. Nu poate schimba modul de a iubi.
Pai, sa-i fi in preajma, ca sa nu il consoleze alta fata.
Sa nu fi indiferenta si sa nu te vada cu alti baieti. Astunci va crede ca esti ca ele.

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Deja prostia de a-ti da drumul la gura atunci cand nu trebuia ai facut-o! Acum este timpul sa mai taci si sa-l lasi si pe el!

| Mussette a răspuns:

Multumesc pentru fundita! big grin

| Iamnotme explică (pentru Mussette):

Cu plăcere :*.
Mi s-a părut bun răspunsul tău big grin.
Aaa, da, aş vrea să îi fiu în preajmă, dar ne cam despart 200 km...

| Mussette a răspuns (pentru Iamnotme):

Si nu-i nicio posibilitate...o cale de mijloc?

| Iamnotme explică (pentru Mussette):

Păi weekend-ul trecut am fost la el happy. Acum urmează să vină el la mine, dar nu ştiu când, deoarece lucrează, şi na, e mai greu.

| Mussette a răspuns (pentru Iamnotme):

Aha. E mai greu cand e la distanta. Si eu am pus o intrebare asemanatoare.happy

| Iamnotme explică (pentru Mussette):

Da, ştiu că e greu...Am mai avut o relaţie la distanţă, care a ţinut aproape 2 ani laughing

| Mussette a răspuns (pentru Iamnotme):

Wow! bv! la mine la o distanta si mai mica, n-a durat prea mult; poate trebuia sa fie distanta mai mare.rolling on the floor

| Iamnotme explică (pentru Mussette):

laughing))))
Neee oh go on. De obicei relaţiile la distanţă nu prea ţin oh go on

| msKat a răspuns:

Dragostea adevarata invinge tot

| vladro2 a răspuns:

Ti-as sugera sa-l violezi