| annasuper3000 a întrebat:

Eu si prietenul meu ne-am despartit acum 5 zile, din cauza obsesiei mele pentru el (dupa spusele lui). Intr-adevar, au fost cateva episoade mai urate, dar am trecut amandoi peste aproape de fiecare data. M-a durut extrem de tare sa renunt la aceasta relatie. El mi-a marturisit ca tine la mine, dar ca s-a saturat de toate acele lucruri, a propus sa vorbim in continuare si sa iesim, dar nu m-a mai cautat din seara aceea. Sentimentele mele nu s-au schimbat si mi-as dori din suflet sa fim din nou impreuna. Merita sa mai sper?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Doar daca esti capabila sa recunosti unde ai gresit si esti 100% convinsa ca nu vei mai repeta acele greseli. Daca episoadele urate au fost provocate de tine, va trebui sa-ti ceri iertare si sa numai comiti lucrurile respective. Nu cred ca in 5 zile te-ai putut schimba atat de mult, incearca sa nu te minti si sa nu mai apari in viata lui daca nu esti absolut sigura ca nu vei mai provoca episoade urate

| Arkhasas a răspuns:

Dacă te schimbi, da. Dacă nu, nu.

| EleSimoo a răspuns:

"Dupa spusele lui"? Adica, nu esti constienta de greselile tale sa inteleg.
Mai intai trebuie sa constientizezi unde si cat de mult ai gresit. Apoi ii ceri iertare. Ii explici ca ai inteles, ca nu mai faci, ca vrei sa treceti peste.

| Mytsaa a răspuns:

Daca nu te-a mai cautat, probabil ca si-a dorit o pauza, un timp in care sa se gandeasca ce vrea sa faca cu relatia voastra.
Peste episoadele urate nu poti trece usor, poate asa ti-a spus tie dar mereu il macina si obsesia ta pentru el trebuie sa dispara in cazul in care o sa va impacati.
Nu stiu daca merita sa mai speri dar oricum, vorba aia, speranta moare ultima.

| Myrru a răspuns:

Despre acele episoade urate de care vorbeai, poate ca el a zis ca a trecut peste, dar nu le-a uitat! Si legat de acea "obsesie" fata de el...de ce ai avut-o? Cand ai o relatie eu consider ca nu trebuie sa stati lipiti unul de altul in fiecare moment al zile si ca trebuie sa stati si cu alte persoane ( adica el cu alte fete care ii sunt prietene si tu cu alti baieti care iti sunt prieteni). O relatie se bazeaza pe incredere! Poate ca el a avut mai multe motive sa se desparta de tine. Adica s-a saturat de aceasta relatie in care tu dai dovada de interes excesiv! Poate ca el ar dori sa fie mai liber si sa nu depinda de nimeni... poate ca nu ar dori sa stie cineva in fiecare moment unde e, ce face si cu cine e. Eu zic ca daca el o sa te mai caute merita sa mai speri. Dar nu te mai interesa atata de el! Ai grija ce faci pe viitor! happy

| ad3l1n4 a răspuns:

Sincer, incearca sa vorbesti cu e... Spune-i ca te vei schimba iar daca nu mergehappy mai sunt si altiihappyhappy

| AlexuuXD a răspuns:

Cred ca da daca tu spui ca il iubesti si el tine la tina va veti impaca dar consider ca obsesia ta pentru el trebuie sa dispara!