| DarkSecret a întrebat:

Eu sunt o fata mai impiedicata de felul meu si sunt si naiva uneori si nu stiu cum am reusit sa ma indagosteasc de un personaj anime, dar stiu ca asta e trecator dar deja a trecut un an si eu tot in postura asta de "indragostita" sunt... Am invatat sa desenez in aceasta perioada si am toata camera plica cu portretele acestui personaj. Stiu ca suna ca o nebunie dar va rog ajutati-ma, o sa innebunesc asa, si va rog nu ma jigniti, nu eu am vrut sa se intample asta, nu pot sa schimb ce dumnezeu a lasat deja, sincera sa fiu nu eu am cerut sa ma nasc, dar totusi sunt aici.

4 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Mie nu imi suna a nebunie. ci pur si simplu a obsesie :))). Stai linistit ca toti am patit asa ceva.
Unii sunt obsedati de personajele din filme sau sportivi.
Eu de exemplu sunt obsedat de Chii din Chobits, si au trecut 5 ani si tot imi place personajul.
Astea e firea omului.

http://miauti.blogspot.com/ (daca te apuci sa citesti manga)

| Cosmin1992 a răspuns:

Bun ce ai dezvoltat tu, adica o atractie fata de un personaj, e normal, dar totusi partea cu camera full de desene ale lui e putin cam nelinistitoare. Vrei sa scapi? Scapa de toate desenele, aruncale, da-le foc, orice numai sa nu le mai ai prin preajma sau acces la ele. Dupa asta incearca sa te gandesti bine oare chiar nici unui baiat (adevarat) nu ii place de tine? Eu zic ca pentru oricine este cineva care il simpatizeaza cat de cat.

| Oanny a răspuns:

Hihi,ma bucur ca nu sunt singura:)
Si eu ma mai indragostesc de personaje din anime(masculine desigur:)) ).
Eu de vreo 2 luni am o atractie pentru Usui din Kaichou wa maid sama.Doamne de ce nu exista baieti ca in anime?:X
Imi e cam frica sa ma uit la un anime de dragoste/comedie cu baieti hot in timpul saptamanii pentru ca eu nu as mai dormi pana nu termin anime-ul si am si ore de dimineata:))
E chiar super ca ai invatat sa desenezi:D
Eu iti sa faci asa, mai intai ai rabdare.Strange toate portetele din camera si punele intr-un dosar, in birou etc.
Incearca sa iti ocupi timpul cu altceva.Ai putea sa te uiti la un alt anime, in care sa te indragostesti de alta "persoana" poate reusesti sa uiti.Eu asa fac:))
App ce personaj si din ce anime?:)
Daca te intereseaza, asta e lista cu toate animeurile vazute de mine:D http://myanimelist.net/animelist/onutza4ever95

| asdfghjhghkjj a răspuns (pentru Oanny):

Scuze ca ma bag si eu pe aici acum, la vreo 7 luni dupa raspunsul tau, dar as vrea sa iti raspund la intrebarea"Doamne de ce nu exista baieti ca in anime?" pai pentru ca animeul este o lume perfecta cu un final mereu fericit si mai toate animeurile de dragoste incep in liceu happy