| Barbielifeinplastic a întrebat:

Exact cand trebuia sa imi vina menstruatia m am imbolnavit de varicela, de asemenea am luat antibiotice pentru o infectie urinara.Am facut test de sarcina si a iesit negativ dar menstruatia tot mi a intarziat, se poate ca boala si antibioticele sa mi fi dereglat menstruatia?

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Mai mult ca sigur. Organismul tau a luptat cu boala, a fost dat peste cap. Stai linistita. Multa sanatate.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ai mentionat care este tipul ciclul tau menstrual avut pana in prezent, regulat sau neregulat. Doar stiind acest aspect, aceasta caracteristica se poate da un raspuns adecvat, corect. Probabil ca intarzierea se datoreaza faptului ca ciclul tau menstrual este NEREGULAT si in consecinta nu ar trebui sa iti faci nicio grija, sa nu fii ingrijorata inutil. Multa sanatate!

| Barbielifeinplastic explică:

Ciclul meu este neregulat deoarece sufar de tiroida auto-imuna, dar nu foarte neregulat, ceea ce ma inspaimanta este faptul ca vine sfarsitul lunii iar eu nu am avut menstruatie in aceasta luna.

| SorionMaxxx a răspuns:

Da