| anonim_4396 a întrebat:

Exista sanse de a ramane insarcinata daca el nu a ejaculat, a fost doar o penetrare usoara, dar nu am folosit prezervativ?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, exista. Orice contact sexual neprotejat este riscant. Riscul difera in functie de perioada ciclului menstrual in care te gaseai tu.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Sexul masculin elimina in faza imediat consecutiva erectiei 2-3 picaturi de lichid preejaculator, care au menirea naturala de a facilita penetrarea, dar care contin cam 50 de milioane de mici omuleti, avizi de ovul! ("doar O penetrare usoara"?!)

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da, există. Fă un test de sarcină la 21 de zile de la contactul sexual şi data viitoare protejaţi-vă!

| Cryssy a răspuns:

Da. exista sanse. Data viitoare ai putea avea mai multa grija.

| purelove a răspuns:

Sanse de a ramane insarcinata sunt. Tocmai de aceea este indicat sa te protejezi. Nu cred ca-ti doresti sa te trezesti cu vreo "surpriza". Multa bafta. Sper ca nu e vorba de sarcina.