| Chocolateangeeeel a întrebat:

Buna fetele as vrea sa stiu, tampoanele ob largesc vaginul? foloseste cineva? vi se par mai bune decat absorbantele? Nu mai sunt virgina deci pot folosi.

2 răspunsuri:
| Papusik a răspuns:

Eu am folosit Ob-uri dar nu largesc vaginu ci doar dizvirgineaza. Sunt mai bune, adica le poti folosi si in apa si sunt putine sanse sa te patezi. Adica la astea normal cand este un flux mai rapid si mai gros nu are timp sa absoarba tot si se mai duce si in lateral si etc. Acolo n-are unde sa mai fuga tongue

| sweetsunrise a răspuns:

Eu folosesc in general in primele zile de cm si vara, cand merg la strand sau eu stiu, cand ma imbrac in alb.Sunt muult mai eficiente decat absorbantele obisnuite si se fixeaza mult mai usor.Intr-adevar cand le introduci prima data 10-15 minute o sa fie incomodee.dar apoi nici nu o sa-l mai simti deoarece atunci cand da de cm isi pierde din duritate. sper ca te-am ajutat.Si incearca-le nu pierzi nimic mai ales daca numai esti virgina.Numai bine:*:*