| tynutzacristinutza a întrebat:

Buna fetelor,din nou sunt suparata si inca foarte tare,sufar foarte,mult tocmai ce m-am despartit de iubitul meu azi dp un an si jumatate din cauza ca aseara in timp ce el era pe la bucatarie eu curioasa i-am umblat in tel si am descoperit cum isi dadea sms-uri cu diferite fete,noi am mai avut discutii de genu asta si in trecut dar aseara nu stiu parca s-a implut paharu mereu imi spunea ca se potololeste dar ma mintea bininteles,am inceput sa plang el tot imi zicea ca pe mine ma iubeste cu mine sta in pat noaptea nu cu altele m-am purtat rece cu el pentru ca simteam ca ma minte,in fine nu ma convins azi am ajuns acasa am inceput sa vorbim, si acum s-a schimbat la 360 de grade ca el vrea sa fie cu altcineva ,ba ca vrea sa fie singur,ceea ce nu inteleg eu e faptul ca desi aseara imi zicea ca ma iubeste si cate si mai cate acum ma da la o parte,ma simt foarte prost in fine am acceptat sa ne despartim si de atunci nu am mai vb ,ce credeti ca ar trebui sa fac in situatia asta sa imi vad de viata mea si sa nu mai sufar pentru el s-au sa astept un timp?sunt foarte deprimata si trista ,mereu imi zicea da tu ce crezi ca o sa stau o viata cu tine,un sfat va rog!Multumesc anticipat:*

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intre timp si-a dat seama ca nu aveai nici un drept sa-i umbli in telefon si s-a scarbit, pe buna dreptate, de tine. Nici un barbat nu va sta cu o femeie care il respecta atat de putin incat sa-l cotrobaie prin lucrurile personale, sa-i citeasca mesajele.

| missoriginal a răspuns:

Vrei un sfat?
Ok,uita de el!
Nu merita deloc sa stai cu el. Daca el isi da sms`uri cu alte fete normal ca nu se va schimba niciodata si,, eu doar pe tine te iubesc''da sigur, astea sunt vrajeli
Nu merita sa stai si sa te gandesti la un baiat daca el face chestii din astea
Adica el seara iti zice ca doar pe tine te iubeste si in urmatoarea zi vrea sa va despartiti?
Mda...asta denota cat de mult te-a iubit

| NeimaginabilA a răspuns:

Pai, daca fetele in general se despart de baieti in halul asta inteleg si eu de ce trimite smsuri, poate ca tu ai fost prea egocentrica si nu ai avut "timp" de sentimentele lui, poate ca a avut nevoie de altcineva pe care sa-si descarce sentimentele.
Te-ai gandit la asta?
Nu!
Tot ce gandesti e ca "Nemernicul asta nu m-a merita!"
Dar poate, numai poate ca si tu esti la fel de nemernica ca si el.
Spune-mi, a plans el vre-odata la tine-n brate?
Daca nu atunci niciodata nu i-ai dat ocazia sa-si descarce sentimentele prin tine!

| Aurelian0709 a răspuns:

Parerea mea este sa iti vezi de viata ta. Nu ar trebui sa accepti minciunile oricat de mult la-i iubi. Faptul ca vrea sa va despartiti nu este un lucru bun. Daca el se va intoarce sfatul meu este sa nu mai accepti aceasta relatie deoarece nu va mai fi ceea ce a fost odata.

| AngelGirl5 a răspuns:

Woww...Povestea ta e ceva gen : povestea mea. Seamana destul de bine. La fel imi zicea si fostul meu, dupa 1 an si 2 luni de relatie, ca nu isi imagineaza restul' vietii cu mine. Ne-am despartit. Mi-a fost greu. Am suferit enorm,pana sa'mi dau seama ca el nu merita sa vars macar o lacrima pentru el. Asa si tu draga mea :*, ia-ti inima'n dinti si scoate'l din viata ta. Dupa ceea ce ti-a zis,dupa ce ca vorbea cu altele in timp ce era cu tine, crede-ma ca nu merita sa-l mai astepti. Refa'ti viata si gandeste-te cate lucruri frumoase ai sa traiesti de'acum inainte, fara stresul ala ca "Heyyy, daca ma inseala nail biting?"

Ai sa vezi ca timpul vindeca ranile deschise. Bafta draga mea :* sper sa iei o decizie care sa te avantajeze, oricare ar fi ea :*.

| ByByLoVe a răspuns:

Buna,eu sunt de parere ca acest baiat nu te merita.Probabil ca avea sentimente fata de tine dar nu indeajuns de multe sa puteti ramane impreuna.Eu as fi de parere ca ar trebui sa iti refaci viata, si sper sa iti gasesti o persoana care sa te iubeasca atat cat meriti!big hug Succes si nu mai fi trista:*!