| anonim_4396 a întrebat:

fetelor vreau si eu un sfat, sunt clasa a 6-a aproape a 7-a ai imi place mult de un baiat din clasa de la mine si imi place de el aproape de 2 ani si aproape toti colegii i-au spus iar eu nu pot sa ii spun dar simt o...(nici nu stiu macar ce e ) dar il plac mult si nu stiu daca ma place dar de fiecare data cand privirile noastre se intalnesc el se uita in continu' iar mie imi e teama sa nu fac vreo tampeni asa ca intorc capul. Eu am stat cu el in banca in clasa a 5-a ca asa ne pusese diriginta si o data cand asteptam o profesoara eu mi-am pus cu capul aproape pe banca si el la fel spre mine si am stat asa aproape 1 minut, de atunci mi-a placut de el si cred ca nu ma place ca eu sunt pitica 1, 50, dolofana si am parul tuns scurt, chestiile astea eu o sa le rectific dupa Paste dar imi doresc ca si el sa ma placa si nu stiu cum sa fac sa ma placa si el, ca faza cu ignoratu am incercat-o dar nu a mers ca nu am putut sa ma abtin sa nu vorbesc cu el macar un cuvintel. Va rog ajutati-ma nu mai stiu cesa fac.

Răspuns Câştigător
| Loore_8676 a răspuns:

Hey.Daca vrei da-mi un mesaj cu id-ul tau, si vorbim mai multe.

2 răspunsuri:
| dianadiana2000 a răspuns:

Pai...poate are prietena sau poate nu ii plc aspectul tau fizic,dar asta conteaza mai putin, trebuie sa'i spui la o prietena foarte bun sa se duca la el sa ii spuna ca il placi f mult si sa nu te mai ignore si sa fiti impreuna(dar uh ai mai avut vreun prieten pa'n acum?)sau poti sa'l ignori, dar dk nu-l intereseaza nu o sa mearga(o sa te ignore sh el)cel mai bine e sa i'o spui sh uh in fata...sau sa te imbraci ca ceva mai sexy sa'l atraga,machiaza'te,poarta pantofi ca toc, pana il vei atrage ca crede'ma la toti baietii le plac fetele sexywinkingsper ca ti'am fost de ajutor, pup:*funda plz?:*

| domnisoaraX_6884 a răspuns:

Sincer si mie mi s-a intamplat la fel, in clasa a6-a, l-am placut, dar chiar nu am vrut sa afle de la altcineva asta, si am avut curajul sau nesabuinta laughing sa-i spun. am rugat-o pe o colega sa-l duca in spatele scolii fara sa-i spuna de ce, apoi am aparut eu, si sa nu crezi ca a fozt sexy sau altceva, pentru ca la varsta asta nu prea se pune problema de asa cevawinking, doar i-am spus "stii eu te plac" si l-am pupat...pe obrazbig grin apoi am plecat rusinata laughing sincer imi era cam rusine apoi asa ca l-am ignorat cateva zile. dar apoi am aflat de la o prietena comuna ca, chiar el vroia sa fim impreuna big grin la inceput nu prea vroiam, pentru ca a fost prima mea relatie, dar in aceeasi zi m-am razgadit si tot eu i-am spus in fata ce am aflat si ca vreau sa fiu cu elwinkingbig grin acum sunt clasa a8a, si inca suntem impreuna, chiar daca ne-am mai certat. dar vreau sa stii ca poate tu nu o sa ai acelasi "noroc", asta depinde de la baiat la baiat. daca nu te vrea, atunci nu te meritawinkingbig grin mult succeswinking:*:*:*