| Riga a întrebat:

Fostul meu prieten nu este de acord cu noua relatie. Imi interzice.
Cred ca si el este constient ca nu poti controla o persoana asa.
De ce credeti ca face asta? Ar vrea sa ma impac cu el?
Multumesc!happy

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Gelozie, invidie. Dar nu are niciun drept asupra ta. Faci ce vrei in viata. Nu iti zice nimeni ce sa faci in afara de parinti pana la 18 ani. Daca spui ca are astfel de reactii cel mai bine pentru tine este sa nu te impaci pentru ca este toxic si asa, dar fiind cu el..iti dai seama. Multa bafta.

5 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Wtf? Dar cine ii cere lui parerea? Sau cine se crede incat sa iti interzica ceva? Eu una cred ca i-as rade in nas laughing.
De nesimtit! Orice baiat cu capul de umeri si-ar da seama de ridicolul situatiei.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu inteleg, cum ar putea cineva de care te-ai despartit si care nu-ti este stapan sau parinte, sa-ti interzica ceva?
Spune-i sa-si vada de drum ca il spui parintilor sau Politiei!
Nu merita sa te impaci cu cineva cu care nu te intelegi sau care te ameninta, dimpotriva, te-as sfatuii sa fugi de persoana respectiva sau sa-ti informezi parintii sau profesorii, daca este in scoala cu tine.

| raluk27 a răspuns:

Nu neaparat. Poate sa o faca din gelozie, din invidie, sa te tina in sah, sa-si demonstreze lui insusi si ca in afara de el nu o sa mai existe altul pentru tine.
Dar e aia e "fostul". Pentru ca parerea lui sa fie egala cu zero.

| DeathOfDreams a răspuns:

De ce ți-ar păsa că ex-ul tău nu-i de acord cu actuala ta relație?

Fiindcă e evident că-ți pasă, altfel n-ai fi pe TPU, căutând un răspuns.
But u shouldn't.

Dacă ți la prietenul tău actual, nu te mai uita în spate.
Și dacă hotărăști să faci asta, data viitoare când aduce vorba, spune-i că nimănui nu-i pasă de părerea lui.

| ILIoN a răspuns:

Wtf? Zici ca fostul prieten nu este de acord cu noua relatie. Realizezi si tu ca este fostul. De ce te ar interesa parerea lui?!? El sa si vada de viata lui si tu de a ta. Daca era el un bun iubit, nu era acum fostul. De fapt, ar cam trebui sa incetezi sa mai ai orice legatura cu el. Ca nu i ok asa. Asta mi se pare o gelozie absurda, si daca tu ii permiti, iti va distruge viata.