| Aidutz a întrebat:

Buna:*fundita. (Pentru fete):Stiu ca s-a mai pus aceasta intrebare dar, cand este indicat sa te pensezi? si in cat timp iti cresc inapoi sprancenele? Scuzati-mi categoria dar nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| OdDbAlL a răspuns:

Cand este nevoie happy spre exemplu eu am 14 ani si am sprancenele foarte frumoase, toata lumea zice ca ma pensez, dar nu este adv, dc le ai dezordonate da, dar de la prea mult pensat se lasa pieleawinking ( asa i s a intamplat matusii mele si este din cauza pensatului )

5 răspunsuri:
| LoveToHate a răspuns:

Nu trebuie sa te pensezi daca nu ai sparcenele groase.
Eu cred ca pe la 16-17 ani e cel mai indicat.Eu m-am pensat doar o data, la 16 ani(acum am 17).Nu am nevoie sa ma pensez, pentu ca am sprancenele subtiri.
Sprancenele nu cresc dintr-o data, apar firicele in 4-5 zile.O data la 2 saptamani te poti pensa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... pe la 14-15 ani. Cresc cam in 4-5 zile :)
Daca vrei raspuns de la un medic, intra pe http://forum.romedic.ro/, te intregistrezi si postezi o intrebare, iar la scurt timp un doctor iti va raspunde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine lasa pensatul, ca iarna ti se face mov pielea, la 40 de ani iti cad sprancenele si se lasa pielea.
Mai bine ramai asa cum te-o lasat Dumnezau.

| Yoana99 a răspuns:

Depinde de fiecare persoana in parte. daca ai sprancenele groase sau inestetice te poti pensa. Cel mai bine ar fi sa o rogi pe mama ta sa te penseze prima data. De crescut cam in o saptamana sau 2. Bafta! :*

| 12345love a răspuns:

Mama mea se penseaza de la 13 ani si are 39...nu are nicio piele lasata...deci penseaza-te cand crezi ca ai nevoie.Bafta!