| CaTaLyN_3142 a întrebat:

Gasitimi si mie porecle misto pentru numele Catalin?

Eu am gasit cateva : kta, katalin, katutzu, catalyn, cata, CATALIN, kata,...

si nu mai stiu

sper sa gasiti voi mai multe

si app cine are cele mai multe FUNDA. plzz am nevoie mare de ele

5 răspunsuri:
| 0000anonim0000 a răspuns:

PORÉCLĂ, porecle, s. f. 1. Supranume dat, de obicei în bătaie de joc, unei persoane, mai ales în legătură cu o trăsătură caracteristică a aspectului său exterior, a psihicului sau a activității sale. 2. (Înv. și reg.) Nume de familie. [Var.: (reg.) polícră, poríclă s. f.] – Din sl. poreklo.

Nu te cunosc, nu vreau sa imi bat joc de tine, deci, de ce ti-as da o porecla? Ce zici de un pseudonim?
PSEUDONÍM, pseudonime, s.n. Nume creat sau adoptat sub care cineva îşi ascunde adevărata identitate, folosit mai ales de autorii operelor literare, artistice etc. [Pr.: pse-u-] – Din fr. pseudonyme.
Cred ca ti-ar sta foarte bine CATALIN, pentru. ca asa te cheama... chestia cu "cata" "ktln" "ktal! n " etc. imi arata cat de incult esti in cazul in care ai alege asa ceva, fara sa te jignesc. Catalin e un nume foarte frumos. nu-l altera in vreun fel, "suna" bine el, deja. Eu zic sa ramai catalin si atat. fara Y, K, etc.

| ilegale a răspuns:

Catos laughing asta o folosesc pentru un prieten. Asa nu stiu exact ce porecle adica le.ai cam spus tu pe toate dar am obs ca pe asta nu ai pus.o deci e a ta laughing

| Andrada1 a răspuns:

Catix happy suna mai deosebit tongue Bafta!

| deutzasiandre a răspuns:

Kiler

| Cyclon3 a răspuns:

Catalin --> Cata,Caty,Catalinel, Catalinu, Catanel Linel alegeti sper ca iti placbig grin