| Luisa221 a întrebat:

Hei! Sunt intragostita de verisorul prietenei mele care locuieste in alta tara si vine pe aici in vacante.Nu am mai vorbit de mult, dar ultima data se comporta foarte frumos cu mine, ba chiar mi-a spus iubita/frumoaso.Acum a intrat iar, si imediat cum a intrat le-a dat mesaje prietenelor mele, mie mi-a dat mai tarziu si am vorbit putin.Azi le-a dat iar mesaje prietenelor mele si mie nu mi-a dat nimic,nu am vorbit deloc, prietenele fiind o fata cu care a fost prietena mai buna si o alta fata pe care din spusele lui nu o placea, iar acum vorbeste cu ea.Ma simt aiurea, mai ales ca inainte cu mine vorbea mai mult..cred ca a uitat de mine..chiar credeam ca ma simpatizeaza macar putin...Ce credeti?

10 răspunsuri:
| ionut7782 a răspuns:

Cred ca nu are rost sa iti mai bati capul incearca sa iti cauti iubirea in alta parte.baieti in general cand vor sa atinga un scop vb frumos. daca avea sentimente fata de tine nu se purta cu tine cu indiferenta te asigur.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Ce disperata esti, nu mai suprainterpreta orice gest al lui, cautati altul, asta clar nu te vrea

| corbulalbrosu a răspuns:

Crezi ca s-a schimbat ceva in zilele care au trecut de cand ai postata aceasta intrebare? ti-am raspuns atunci si o repet si acum. Formularea de iubita sau frumoasao a folosito doar ca sa te simti tu magulita, nicidecum in sensul inteles de tine. Doar astfel se poate explica comportamentul lui din ultima vreme.Mai asteapta sa vezi cum vor evolua lucrurile dar nu cred ca vor apare modificari majore. Spera in continuare dar fii totusi rezervata

| neutrino a răspuns:

El, fiind departe de tara, tine sa dialogheze cu persoanele dragi de pe meleagurile natale. Probabil ca pe lista lui sunt destul de multe fete si pana cand sa ajunga la tine timpul lui liber a expirat. Dar nu dispera!

| LoveSleep a răspuns:

Nu cred ca esti prea importanta pentru el. Oricum, de ce ar conta?
N-o sa va vedeti prea des, oricum.

| cristimihailov a răspuns:

Cred ca iti pierzi timpul.
Si tu si noi... sad

| Vadean_Ioana_1982 a răspuns:

Daca te placea te aborda pe tine prima nu pe prietenele tale

| Carapace a răspuns:

Salutare,
Nu prea oferi prea multe detalii, dar pot să deduc problema. Faptul că tu te gândești atât la el și îți place atât de mult de el ar trebui să creeze puțină "mișcare" în acțiunile tale. Sunt sigur că ai motive pentru care ești îndrăgostită de el așa cum spui, poate sunt calitățike lui sau lucrurile ce le aveți în comun. Încearcă tu să oferi mai mult de la tine dacă el nu te vede, fă-te vizibilă, căci ești în situația ca el să nu-ți fie așa aproape(asta neefind chiar o problemă). Dacă acel băiat nu pare interesat de tine nu îți irosi timp cu persoane care te agreează, oferă timp persoanelor care te iubesc!

| Alexandrionel a răspuns:

Relatiile la la distanta nu prea dureaza. Mai ales la vasta voastra. In plus multi baieti folosesc apelativele frumoaso / iubito cu toate fetele frumoase si singure pe care le intalnesc. si culeg ce le pica in plasa. Iar daca spui ca le-a dat mesaje intai prietenelor tale, probabil ca este genul asta de baiat. Asa ca mai bine trateaza-l ca pe un amic si intr-o zi vei intalni pe altcineva care te va place cu adevarat si tu pe el. Poate nici nu veti fi separati de o distanta asa mare. Bafta!

| pachistanezu87 a răspuns:

Mai bine hai sa ne cunoastem noi2