| Just a kid a întrebat:

Buna iar am problemecrying deci aseara m-am suparat pe prietenu meu si i-am zis ca de data asta ne desp definitiv si mi-a zis sa ne impkm s i-am zis ca nu ma mai intorc niciodata la el si azi am vrut sa vorbesc cu el si nu vrea sa imi raspunda si i-a zis unui prieten comun ca are motivele lui sa nu vrea sa vbm si am inteles ca era frtfrt suparat azicrying imi pare tare rau s as vrea sa ne impkm da el nu vrea sa zica nimic efectiv nimic i-am vbt frumos m-am enervat s l-am luat tare el nimic...la tel inchide si i-a zis aluia ca are destule motivesadi-am mai zis o data asta acum vreo 2 luni si de atunci s-a schimbat destul de tare fata de mine s acum nici nu mai vrea sa-mi raspundasad ce sa fac? helppp

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca i-ai spus ca e definitiv, atunci definitiv sa fie. Ce esti tu, femeie sau carpa de te razgandesti de pe o zi pe alta. Daca ti-a iesit cuvantul definitiv pe gura, atunci nu mai e cale de intoarcere.

| monyk a răspuns:

Buna, nu te stresa si nici nu mai insista sa il cauti, acum poate e suparat, nervos dar ii trece lui...
Calmeaza-te, nu rezolvi nimic daca tot il cauti ca asa va fi indiferent; eu zic sa nu il mai cauti deloc, a vazut ca l-ai sunat, nu a vrut sa raspunda, nu trebuie sa insisti si sa te umilesti pentru el, o fi avea el motive de suparare dar nu cred ca el nu a gresit cu nimic, sigur are si el o mare parte din vina, sunt sigura! Lasa-l draga ca daca chiar te iubeste si mai vrea sa fie cu tine, te suna el pana la urma, te va cauta el, dar acum inca nu i-a trecut supararea;
e orgolios poate si nu i-a placut ca i-ai zis ca te desparti de el definitiv, l-a deranjat cred ca asta foarte mult, dar nu te mai intrista, ca cine te iubeste nu te va face sa plangi si sa suferi, daca te iubeste, nu va sta el mult timp fara sa te sune, sa te caute, sa te vada, sa vb cu tine, fi sigura de asta!

| Alina_9354 a răspuns:

Ar trebui sa nu-i mai faci faze din astea daca stii ca tii la el si ai de gand sa ramai cu el incontinuare ca are si el orgoliul lui! Acum asteapta pana se calmeaza si vezi daca mai vrea sa continuati relatia!

| Just a kid explică:

Da am ziso eu... da am ziso ca nu stiu de ce cred ca n-am ganditstraight face

| gabitza_6878 a răspuns:

Pai are motive
si eu am facut la fel
da' ne-am tot impacat...la nesfarsit.numai ca i s-a pus tare pata si si-a cautat o alta prietena...si acum eu bocesc straight face ca atunci cand ii spuneam sa ne despartim, nu stiam cum e fara el.

| eugem35 a răspuns:

Nu este ingurul baiat din lume ce dracu aveti in cap ciar asa schimbal cu altu te poti idragosti de altu lafe de repede cum te-ai indragostit de el si pote de un tip ceva mai frumos si mai destept dect altau si cine stie poate aveti ceva incomun si nu va mai certati atata

| fosa.poplitee a răspuns:

Daca o sa il ignori o perioada, o sa te caute el. Musca ti degetele si nu il mai suna. Si nici nu il mai contacta pe mess. Si daca e sa nu te caute, gaseste-ti altul big grin Te vei simti mai bine.

| myke a răspuns:

Eu in situatia ta asi afce urmatoarele lucruri sunt baiat deci nu stiu daca vor functiona 1 stii unde sta? 2Daca da du-te la el si vorbeste cu el3Spunei prietenului fostului tau prieten sa vb cu el si sa va intalniti undeva4 nu stiu incearca si vezi daca merge mult norochappywinking

| zimonee a răspuns:

Pai inainte sa spui "vreau sa ne despartim definitiv" ar trebui sa te gandesti foarte bine, si nu doar sa o spui si dupa sa te razgandesti, e normal sa nu vrea sa vb cu tine pentru ca probabil simte ca iti bati joc de el, ca azi vrei sa fi cu el maine nu mai vrei!