| emmakiari1 a întrebat:

Iau anticonceptionale Karissa, deja sunt la a doua folie. Tin sa precizez ca le-am luat corect, in fiecare zi la ora 20:00. Am inceput sa le iau intr-o zi de vineri, prin urmare joi am luat ultima pastila, am facut cele 7 zile de pauza, iar intr-a opta zi am luat pastila la ora 20:30. Tot in aceeasi zi am avut contact sexual, ejacularea producându-se in interior. Exista riscul unei sarcini? Multumesc anticipat

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există riscul unei sarcini, chiar dacă ai "întârziat" administrarea cu 30 de minute!

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Nu.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Intrebarea asta e deja un cliseu, e ceva gen "penisul meu e suficient de mare " pusa de baieti

| AndyLavy a răspuns:

NU. si daca nu esti sigura citeste prospectul, ai acolo detalii mai mult decat suficiente happy

| Alicezzz a răspuns:

Nu exista riscult unei sarcini asa ca stai linistita!

| Hαppiηеss a răspuns:

Nu, esti protejata si in cele 7 zile de pauza.